Arçelik 5083 Uzun Programları Bitirmiyor.

Golf_97

Üye
Merhaba,

Forumda ilk konum herkese selamlar. Çamaşır makinemde yaşadığım bir sorun için buradayım. Arçelik 5083 makinem mini 30 yani kısa program dışında yıkamayı tam bitirmiyor. Çamaşırları biraz suda sıkılmamış şekilde bırakıyor. Yarım kaldığı yerde, yıkama ve başla beklet ışıkları yanıp sönüyor. Hızlı programda bütün aşamaları bitiriyor. Yıkıyor, sıkıyor ve suyu boşaltıyor. Bitti ışığı yanıyor kapak açılıyor. Pompa arızası şüphesiyle pompayı söktüm temizledim. Şimdi anakkartı sökmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

muhtemelen ısıtma problemi var rezistans yada kart kaynaklı olabilir kontrol ediniz.

muhtemelen ısıtma problemi var rezistans yada kart kaynaklı olabilir kontrol ediniz.
Isıtma derecelerinde bir sorun yok şu an için. Yine de rezistans olabilir mi?
Testlere devam ederken mini30 yani kısa programda da aynı sorunu yaşadım. Pompayı değiştireceğim. Yük altında görevini yapamıyor olabilir. Sizce var mı bu ihtimal? Parça gelince takacağım, bilgi paylaşırım.

Son düzenleme:
Merhaba,

Forumda ilk konum herkese selamlar. Çamaşır makinemde yaşadığım bir sorun için buradayım. Arçelik 5083 makinem mini 30 yani kısa program dışında yıkamayı tam bitirmiyor. Çamaşırları biraz suda sıkılmamış şekilde bırakıyor. Yarım kaldığı yerde, yıkama ve başla beklet ışıkları yanıp sönüyor. Hızlı programda bütün aşamaları bitiriyor. Yıkıyor, sıkıyor ve suyu boşaltıyor. Bitti ışığı yanıyor kapak açılıyor. Pompa arızası şüphesiyle pompayı söktüm temizledim. Şimdi anakkartı sökmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.
Kısa programlarin bazılarında ısıtıcı devreye girmez. Öncelikle isiticiyi ve ntc yi kontrol edin

İsiticiyi yanında sıcaklığı ölçen değişken dirençli sensör

Bir iki denemeden sonra emin oldum. Makine her programda 2. su alışından sonra takılıyor. Bir fikri olan var mı?

55E69732-1561-4FC4-8339-0219626D5DA0.jpeg
Anakartın görünen yerinde ortada siyahlık var. Bugün sökücem.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri