Arçelik 5300 E arızası

xLargee

Üye
Ben bu makineyi yeni aldım ilk çalıştırdım, ama içindeki suyu boşaltmadı acaba benim bi tuşa basmam mı gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
su boşaltma için ayrı bir tuşa gerek yok. Çalıştığı sürece program düğmesi Saat yönünde ilerler Sıkma ve p harflerinde suyu tahliye edip programı bitirmesi lazım. program sonuna kadar gitti fakat suyunu boşaltmadı ise sol alt köşedeki pompa filtresini kontrol ediniz. Sadece Boşaltma programı vererek yeniden deneyin. Filtre Temiz ise çalışmıyor ise pompa motorunuzun arızalı olma olasılığı yüksek.

su boşaltma için ayrı bir tuşa gerek yok. Çalıştığı sürece program düğmesi Saat yönünde ilerler Sıkma ve p harflerinde suyu tahliye edip programı bitirmesi lazım. program sonuna kadar gitti fakat suyunu boşaltmadı ise sol alt köşedeki pompa filtresini kontrol ediniz. Sadece Boşaltma programı vererek yeniden deneyin. Filtre Temiz ise çalışmıyor ise pompa motorunuzun arızalı olma olasılığı yüksek.

sol alt köşedeki yeri açtım su boşaldı, şimdi tekrar çalıştırdım bakalım yine yapıcakmı.. ilginiz için tşk ederim..

pompa motoru kısa devre olmus olabılır eger pompa motoru saglam ıse pc arızalıdır

O filtreden su çıkmsı normal amaç içine kaçan yabancı maddeleri çıkarmak. Sadece pompa veya Sıkma programı verin Sol alt köşedeki filtreyi çıkartın filtre içindeki pompa motorunun pervanesi dönüyor mu kontrol edin. dönmüyorsa tornavida yardımı ile ilk hareket vermeyi deneyin

pompa motoru kısa devre olmus olabılır eger pompa motoru saglam ıse pc arızalıdır

Pompa motoru görevini pgs den degil prosestat tan alır eger pompa arızalı ise zaten makina led uyarı ile sıkma yok ledi yanıp sönerek arıza kodu verir.

ilk çalıştırmanız olduğu için sanırım makinayı iyi tanımadığınızdan dolayı yanlış pıroğrom seçiyosunuzdur ilk etapta makinaya vermiş olduğunuz var olan proğramı silme işlemi yapmalısınız oda proğram düğmesini sıfır pozizyonuna alarak makinayı çalıştırınız proğram silme işlemi bittikten sonra sol tarafta olan leder yukardan aşağı hareket halinde kalır makina o şekilde proğramı sİlmiş demektir ve istediyiniz proğramı seçerek başla tuşuna basarak makina çalışmaya başlar kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
bana kalırsa ilk önce kullanma klavuzunu okuyarak makinenize su aldırtın ve sonra programı dudurup tahliye konumuna alın suyu boşaltırsa zaten bi arıza yoktur eğer sorununuz hala daha devam ederse ne uyguladığınızı ve nasıl bir sonuç aldığınızı yazın...

5300 E çamaşır makinamı 97 yılından beri kullanıyorum ama dün sıcaklık ayar düğmesini 0 konumuna getirdiğim halde makina kapanmadı arızası ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim . Bu arada siteye yeni üye oldum herkeze selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri