Arçelik 6242 hit bulaşık makinesi program ışıkları yanmıyor

Arçelik 6242 hit bulaşık makinesi kurutma yapar iken açma kapama tuşuna basılıp kapatıp tekrar açıldığında makineye elektrik gelmedi ana kart üzerinden yanık kokusu geldi açıp baktığımda sigorta direncin yandığını gördüm kartı alıp elektronik iye götürdüm direnc ve entegre değişti makine yine çalışmadı program ışıkları yanmadı yeni kart alıp taktığımda yine aynı sorun oldu program ışıkları yanmadı açma kapama tuşu çalışıyor prizde sıkıntı yok elektronikçim karttan akım geçiyor diyor program kartınada elektrik gidiyor ama ışıkları yanmıyor ana kart taki soketi ser comm kısmına taktığımda parlatıcı ve tuz ışığı yanıyor sizce neden bu şekilde olur başına böyle bişey gelen varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

yeni kart takmana rağmen sorun devam ediyor ve karta da 220v geliyor olmasına rağmen ön panel iışları hala yanmıyor ise yeni aldığın kart arızalı demektir.

yeni kart takmana rağmen sorun devam ediyor ve karta da 220v geliyor olmasına rağmen ön panel iışları hala yanmıyor ise yeni aldığın kart arızalı demektir.
Program kartına zarar gelmiş olabilirim arçelik bayisi ile konustum biz 2 sini birden değiştiriyoruz dediler

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri