Arçelik 6242 hit bulaşık makinesi direnç yanmış

  • Konbuyu başlatan agabeg68
  • Başlangıç tarihi

paskomya

Profesyonel Üye
arkadaşım anladığım kadarıyla elin sadece tornavida tutuyor ve bu konular hakkında bilgin yok. değerli ustalarımın yorumları doğrultusunda elindeki kartı bir kart tamircisine götürüp lnk yı değiştirt be sigorta direncini en azından eşdeğerini takar. sonra kartı yerine takar test edersin . çalışma olasılığı yüksek. genelde bu tip kartlarda sigorta direnci yanmışsa entegre de (lnk364 vb) ölmüş gözüyle bakarız. ortalama 10-15 lirallık bir malzame ile değişiklik yaparız ama işçilik olarak ta 100 lira gibi bir rakamı gözden çıkarmayınız, sonuçta ustalık ve bilgi satıyoruz, karşılığında ise servise vereceğin ve kafadan kart değişimi diyekleri ve en az 400-500 lira gibi bir masraftan kurtuluyorsun.
 
  • Beğen
Tepkiler: by lent
Konu Sah

agabeg68

Üye
33 ohm 4 bant olması gerekiyor. Boyutuda onemli yaklasik 1 watt gibi. Aynisi yada bir buyugu takilabilir. Ama kucugu olmaz. Kucuk dedigimiz dusuk guclu yarim watt yada ceyrek watt gibi.
teşekkür ederim cevabınız için.
 

artser

Üye
boşuna uğraşıyorsunuz kartınızın işlemcisi ölü..onu değiştirerek sorunu çözemezsiniz..ya çıkma kart ,ya sıfır kart ya da işlemciyi değiştirmeniz gerek..
 
  • Beğen
Tepkiler: mehmetemin
Konu Sah

agabeg68

Üye
Direnç taktım yine yandı. Sonra entegre ve direnci değiştirdim şu an çalışıyor. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Malzemeleri bulurken zorlandım. gidip almaya vaktim olmadığı için internetten aradım. direnç olan yerde entegre yoktu, entegre olan yerde direnç yoktu. bluemavi diye bir sayfada buldum. 31 ohm yerine 33ohm taktım. 33 ohm 2 watt ( 33R 2W diye kısaltılıyor). nedense 31 ohm direç hiç bir yerde görmedim.
 
  • Beğen
Tepkiler: kesmez ve mehmetemin

Forum istatistikleri

Konular
113,969
Mesajlar
802,093
Kullanıcılar
417,887
Son üye
gizemarslan

Yeni konular

Üst