Ani güç değişiklikleri olan yerlerde kompanzasyon nasıl yapılır?

leke_leke

Üye
Merhabalar

arkadaşlar bir işletmede iki ad asansör var devreye girdiğinde ani değişimler olmakta ve reaktif yükü anlık olarak nasıl gideririz nasıl bir kondansatör ve role kullanılmalıdır.ayrıca kontaktörlerde farklı olmalımıdır.ben şöyle birşey duydum tristörlü diye bu olay nasıldır nasıl yapılır bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim saygılar ...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sorununuz,sadece asansörden kaynaklanıyor ise,lokal kompanzasyon deneyebilirsiniz.

TRistörlü sistemler hızlı değişen yüklerin kompanzasyonunda kullanılır (punta kaynak, kaynak, asansör vs) , daha uzun ömürlü sistemlerdir, bu tür sık değişen yüklerde şalt malzemeleri sık arıza yaşarken tristör anahtarlamada çok daha uzun ömürlü kondansatör ömürleri elde edebilirsiniz. Lokal tristör anahtarlamalı sistemler kullandığımız durumlar da vardır.

Gruparge güç analizörü kullanımı - YouTube!

videodaki analizör gibi bir analizör ile ölçüm yapmanızda yarar var

siz dostlar ile bir şey paylaşma istiyorum bu analizörler hakkında; piyasada bir çok kişinin kullandığı pahalı analizörleri bizlerde kullanıyoruz fakat bir çoğunun örnekleme süresi minumum 1 sn bahsi geçen hızlı yüklerin ölçümünde ciddi zorluklar oluyor
ayrıca videodaki gibi grafik olarak çok net gözlemlenemiyor. samimi söylemem gerekirse videodaki analizörü ticari amaçlı yapmadık 10ms hızlar ile tüm güçleri bilgisayara gönderip analiz etme imkanı sağlıyor. incelemenizde yarar olduğunu düşünüyorum

selamlar

arkadaşım merhaba
fahri yetiş arkadaşıma bu konuda katılıyorum.birer adet kondansatör kontaktörü bağlayıp ve beslemelerini asansörlerin kontaktörlerinin normalde açık ucundan verceksin.asansör elektrikmotor gücünü bildirirsen kondansatör gücünü ve kontaktör akımını belirtirim.
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri