aktif reaktif kontrolü, kondansatör ve kontaktör problemi ??

Sn fullas tarzınız hiç hoş değil, bilgilerinizi paylaşın lütfen insanlara karşı nazik olun. Mesela ben size tristörler lehimle bağlanmaz ne cahillik desem hoş olurmu, olmaz. Lütfen dikkat ediniz, kırıcı olmayınız..

Bu üslubu Sn muratyeğin arkadaşımız başlattı kulevince kompanzasyon konusunda açıklamamın üzerine tam tersi yorumlar yapıp birde boşyere - pop vermiş.
Bende onun yorumlarına onun üslubunda cevap vereyim dedim. Olay budur,bilmenizi isterim. Benimde hiç hoşuma gitmeyen bir üslup tarzı ancak insanlara anlayacağı dilden konuşmak gerekir.

Bu arada tristörler devreye nasıl bağlanır bilgi verirseniz aydınlanmış oluruz.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aşağıdaki linkde görebilirsiniz, kompanzasyon işinde pabuç bağlantılı tristör-tristör yada bizim kullandığımız gibi tristör-diyot şeklinde kullanım sözkonusu her iki durumdada bağlantı kabloya sıkılmış babucun vidalanması şeklinde..
Tristör Modül

Arkadaşım Kondansatör secimin ne olduğu bir yana kullandığın kontaktörler normal güç kontaktörleri!
Sana tavsiyem (Marka vermek doğru olur mu bilemiyorum) örnek olarak Siemens Sirius serileri...
Bu kontaktörler üzerinde deşarj bobinleri var. Bunlar kondansatörlerin ömrünü uzatıyor dahada iyisi özel deşarj modülleri var.

Arkadaşım Kondansatör secimin ne olduğu bir yana kullandığın kontaktörler normal güç kontaktörleri!
Sana tavsiyem (Marka vermek doğru olur mu bilemiyorum) örnek olarak Siemens Sirius serileri...
Bu kontaktörler üzerinde deşarj bobinleri var. Bunlar kondansatörlerin ömrünü uzatıyor dahada iyisi özel deşarj modülleri var.

Bir düzeltme yapalım kontaktör üzerindeki dirençler ilk devreye almada akım sınırlayan dirençlerdir, deşarj dirençleri değillerdir. Deşarj ünitesi bağımsız olup monobloktur.Örnek Entes DU-3

Arkadaşımın biri rezonanstan bahsetmiş.Rezonans oluşması için harmonik reaktör konması lazım.Eğer reaktör varsa kondansatör grupları yapmanın şartları var.Lütfen bunu göz ardı etmeyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri