kompanzasyonda kondansatör ve kontaktör hesabı

selam arkadaşlar tesisimizde 38 bin voltluk bir trafo bölümü var 15 bin tonluk silo ve kurutma tesisi için alınan karara göre 35 bin tonluk ek tesis yapılacak şimdi kompanzasyon panosunda 12 adet tf47 220. 6adet 25 kw lik kondansatör ve 6 adet 1,5 kwlik kondansatör kullanılıyor bunların degişecegi söyleniyor kontaktör ve kondansatör degerlkerini nasıl tesbit edebilirim .......................................ayrıca kompanzasyon konusunda bilmedigim bir şey kalmasın istiyorum her türlü fedekarlıgı yaparım görüşlerinizi bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
38 bin voltluk OG. tesisi duymadım.31,5 veya 34 kV olabilirmi. Ayrıca , kompanzasyon panonuz AG, tarafından olduguna göre, OG gerilim yüksekliğini önemı yok. Global bakarsak, 15 bın tonluk tesıse ılave 35 bin ton dersek iki misli bir yük gelıyor. Belkı teknoloji değişdi, tesısin büyüdüğü oranda elektrik yükü artmıyacak.Mevcut trafonuzun değeri, akım trafolarınızın değeri belitrilmemiş. Rektif KOntrol Röleniniziz kaç kademeli oldugu belli değil. Verdiğiniz kademelere göre, 12 kademe olabilir. Daha kesın bilgiler edinilmesi gerekmektedir.

12 kademeli entes güç kontrol rolesi var diğer teknisyenden sordum ya o yanlış söyledi ya ben yanlış anladım 38 bin volt olayını ama trafo büyük ihtimalle 34 kw lik çünkü jeneretör var 45 kw lik büyük alınmış diyorlardi

syn teknisyen syn zeybek inde dediği gibi 38 kv luk tesis olmaz ve birde 34 kw lık tesiste 6 adet 25 kvar kondansator hiç olmaz sizin söylediğiniz güce trafo kurmaya zaten gerek yok siz verilerinizi kesin ve net olarak gönderirseniz size yardımcı olmaya çalışırız saygılarımla iyi çalışmalar dilerim

630 kw da olmaz olsa olsa 630 kVA alabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri