Aktif amfi arıza

mikrofon ile denermisin çalışıyor olması lazım.

Mikrofonu bir yerlerden bulabilirsem yarın deneyebilirim. Sorun ne acaba?

OKLARUN altındaki o siyah kömür gibi parçadan çıkış entegresinden ses alır.Ama aklıma birşey geldi .senin çıkış değil giriş bozuk olabilir.usb nin 4 ucundan iki başını ölçün +5 volt olması lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 43323

Hocam şimdi tekrar gösterdiğiniz gibi ölçüm yaptım. Haklısınız usb girişinde güç yok. Ama aux girişide çalışmıyor. Hiç bir şey anlamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle kart üzerinde yanma,patlama vs gibi bişey var mı ?

Usb bellek başka bir cihazda çalışıyormuydu ? Öğrenciler usb bellek yerine başka bir şey takmış olabilirler mi ? Başka bir şeyden kastım iletken birşey ile kısa devre yaptırmış olabilirler diye söylüyorum. Kart üzerinde herhangi bir sigorta var mı ? Kondansatör ölçümü yaptınız mı yapmadıysanız tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle kart üzerinde yanma,patlama vs gibi bişey var mı ?
Yok hocam. Herşeyi elimden geldiğince ölçüp kontrol ettim. USB girişini yanlış ölçmüşüm @murtiow arkadaş gösterince doğru ölçtüm güç yok. Ama aux ve sd kart girişini kullansamda ses alamıyorum.

Usb bellek başka bir cihazda çalışıyormuydu ? Öğrenciler usb bellek yerine başka bir şey takmış olabilirler mi ? Başka bir şeyden kastım iletken birşey ile kısa devre yaptırmış olabilirler diye söylüyorum. Kart üzerinde herhangi bir sigorta var mı ? Kondansatör ölçümü yaptınız mı yapmadıysanız tavsiye ederim.

Hocam sigorta yok Kondansatörleri de ölçtüm. Bazı Kondansatörlerde değer alamıyorum.

Son düzenleme:
Kondansatörleri söküp mü ölçtünüz üzerinde mi?

Hocam biraz acemiyim üzerinde ölçsem fark eder mi?

Söküp ölçmeniz lazım malesef

Hocam bilgisizliğimi affedin. Kondasatörü sökünce değer sıfır olmayacak mı? Yani kondansatör enerji depoluyor ne ölçeceğim?

Üstad o zaman sana önereceğim şey şu elektronikciye ver. Aksi halde arıza bir ise beş olur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri