Soundmax 4 kanal oto amfi arızası

Sezer1001

Üye
Arkadaşlar abilerim kardeşlerim öncelikle merhaba problemden bahsedeyim 4 kanal 4000watt bir amfim var bu amfi ev ortamında psu ile normal çalışıyordu fakat bugün psu dan 12 volt geldiği halde amfiye güç gitmiyordu elektronik konusunda bilgim çok yetersiz fakat board üzerinde arızalı bir yol yada bir parça var mı diye bakmak istedim herhangi bir problem gözükmüyordu amfi içerisindeki sigortaları çıkarıp taktım amfiye güç geldi fakat rca girişlerine rca kabloyu taktığım an amfi güç kesmeye başladı rca takılı olduğu zaman şaseyi bağlamayıp sadece +12 volt ve remote bağlıyken amfi kırmızı ışık yakıyordu şaseyi bağladığımda tepki vermiyordu ben de avometre ile çıkışları kontrol ettim bacaklar arası kısa devre yoktu fakat avometre buzzer kademesinde kırmızı probu +12volta değdirip siyah probuda ses çıkış mosfetlerinin drain kısmına değdirdiğimde mosfet içerisinde bir değer görüyorum hızla boşalıyor ve boşalana kadar buzer ötüyor ve amfiyi geri bağladığımda rca kablosu takılı değilken amfiye güç geliyor ancak rca yı taktığımda aynı şeyler oluyor bazende bi 3 5 dakika çalıp öyle güç kesiyor bu tür problem yaşayıp çözüme kavuşan varsa yada bilgili abilerim varsa bir yardımcı olabilir mi

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri