Amfi Ses Sorunu

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Araç değişikliği nedeniyle elimde fazladan duran hoparlör ve amfiyi yakın bir zamanda aracıma bağladım. Fakat bağlantı yapıldığından beri çukura düşünce veya tümsekte geçince parazit sorunu yaşıyorum.
Sistemde 2 oval Jameson, 16cmlik Jameson hoparlör(2 adet) ve soundmax amfi var. Woofer olarak alpine'nin kendinden amfili subwooferını kullanıyorum.

Montaj detayı vermek gerekirse;
8AWG Soundmax kablo,
Cadence rca kablo ve sigorta.

- Aküden çektiğim 8AWG kabloyu, amfi bağlantı vidası üzerinde Alpine woofer artı kablosu ile birleştirerek bağladım.
- Şaseyi arabanın emniyet kemer civatasına verdim.
Alpine wooferın şase kablosunu, Soundmax amfinin bağlantı civatası üzerinde birleştirerek verdim.
Teypten gelen rca kablosunun bir ucunu amfiye, diğer ucunu alpine woofera verdim. Şase ortak oldu.

Özetlemek gerekirse; iki sistemin güç ve şase kablosu, Soundmax amfin in bağlantı vidası üzerinde birleşti. Rca'da sadece şase birleşti.
Ek olarak; teybin arkasından RCA ya ek şase verdim.

Soruna gelirsek; tümsekten veya çukurdan geçince, araç devriyle orantılı bir şekilde parazit yapmaya başlıyor. Tekrar çukura düşünce kesiliyor.
Teypte ve ses kalitesinde sorun yok, amfi üzerinde lehim çatlağı felan görmedim.

Herşeyi kontrol ettim, ek şase de verdim ama sorunu çözemedim. Araç elektriğinde genel olarak sıkıntı yok.

Yardımcı olabilir misiniz?

Ampfinin ses girisindeki jacklari sok ve bu durumda cukurlardan gecince catirti oluyor mu bir test et.

Merhaba bende ilk defa karşılaştım bir sorunu paylaşmak istiyorum konu açma yeri bulamadım kusura bakmayın amfiyr remi veriyorum çalışıyor fanlar devreye girmiyor normalde sinyal geldiğinde fanlar giriyor RCA girişlerini ölçü aletiyle baktım sorun yok RCA kablosuna baktım yok verdim sinyale baktım herhangi bir sorun yok ama ses vermiyor amfi amfi çalışıyordu basslarini soktum 1 ay filan kullanmadım sonra taktım böyle oldu ölçü aletiyle bakabildim her yere baktım hatta giriş sinyalini 10 volta kadar yükselttim ama sonuç alamadım tüm lehimleri RCA girişi gibi hassas verileri herşeyi ölçü aletiyle kontol ettim ama sonuç yok başına gelen oldumu acaba devrede patlayan çatlayan kopan sallanan vs hiç birşey yok sinyal ve enerjiden net eminim çok denemeler yaptım yorumlarınızı bekliyorum anladım şey sinyali işlemiyor yani çıkış katında sorun olduğunu sanmıyorum ses girişiyle alakalı bir sorun bence

Ampfinin ses girisindeki jacklari sok ve bu durumda cukurlardan gecince catirti oluyor mu bir test et.
Gevşek temas mı demek istediniz?Bizim eski gitar amfisinde jak giriş yuvası aşınmış gevşiyor bazı çat pat hışırtı acaib sesler oluyordu.Ben de jak temas elemanlarını sıkılaştırdım sorun yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri