Aksa Jeneratör Faz Koruma Rölesi Sorunu

Faz koruma rolesi baglamadan once, isterseniz Aksa Servis, Istanbul merkezini arayip, yardim hattindan bilgi alabilirsiniz, aksa servis destek konusunda bir numara.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Jeneratör transfer panosunda biri şbk gelen şalter açık, diğeri jeneratör gelen kapalı konumunda, yukarsında da elktronk kontrol bölümü var 2 adet de sigorta bulunuyor.Ben aksa marka jeneratörümü gelen elektriği kesip yükte çalıştırmak istiyorum, ''acaba şbk gelen şalteri kapatmam mı gerekir jeneratörün yük te çalışmasını sağlamak için''.Daha önce bu konuda bi tecrübem yok.Bu konu da fikri olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
Jeneratör transfer panosunda biri şbk gelen şalter açık, diğeri jeneratör gelen kapalı konumunda, yukarsında da elktronk kontrol bölümü var 2 adet de sigorta bulunuyor.Ben aksa marka jeneratörümü gelen elektriği kesip yükte çalıştırmak istiyorum, ''acaba şbk gelen şalteri kapatmam mı gerekir jeneratörün yük te çalışmasını sağlamak için''.Daha önce bu konuda bi tecrübem yok.Bu konu da fikri olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Şebeke şartelinin kolunu indirin ayarlanan süre sonunda jenaratör devreye girecek tir daha sonra jeneratör kontaktörü çeker ve sistem jenaratörle beslenir .tekrar şebeke elektriğini verdiyinizde jenaratör kontaktörü bırakıp şebeke kontaktörü çeker.jeneratör ayarlanan süre kadar boşta çalışır ve stop eder.kolay gelsin

Jeneratörün kontrol paneli zaten ayarları standart fazın biri gelmediği zaman devreye girer ama sorun og sigortalarndan kaynaklanıyor bnce.

atlamalara izalasyon yapsan ömürlük olur en basiti bahçe hortumu

Öncelikle şebeke kontaktörünün bobin ucuna 3 fazlı faz koruma rölesinin kontak ucunuda seri olarak girmelisin. Şebekede üç fazın herhangibirindeki gerilim düşümünü(arızayı) belirlenen gecikme zamanı sonunda algılayarak şebeke kontaktörü kendini açmalıdır. Şebeke kontaktörü kendisi açmazsa jeneratör kontaktörü devreye zaten giremez (birbirlerininz normalde kapalı kontaklarını kullandıkları için). Trafonda eğer sık sık sigorta atıyorsa tesisatında arıza kaynağı var demektir. Bunun nedeni kuşda olabilir, sehim bozukluğu olabilir, aşırı yük olabilir, seksiyoner olabilir, herşey olabilir.

Konu açılalı epey bir zaman olmuş yinede pratik bir çözüm yazmak istedim ilerde böyle bir konu ile karşılaşan arkadaşlara yardımcı olur sanırım
Asimetri ve faz dengesizliğini algılayan bir motor koruma rolesi ni şebeke den gelen 380 üzerine bağlayıp şebeke kontaktörünün bobin ucuna geçen enerji ucunuda motor koruma rolesinin kontaklarından geçirdiğimiz zaman jenaratörün kararsızlıgını ortadan kaldırırız
kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri