AKAI AM-U55 ampli tam modifiye çalışması

Hocam sıkıntı var.Konnektör alt kısmı röleye değince konnektör dış bacaklar PAD lere kısa kalıyor.
Acaba konnektörleri alttan kessem mi?O zaman röleler değmeyecek.
Ne yapayım?
Konnektörleri kesersen vidalama kısımlarını da kesersin.
Ama vidalama kısımları etkilenmiyorsa kesebilirsin.

Konnektörleri kesersen vidalama kısımlarını da kesersin.
Ama vidalama kısımları etkilenmiyorsa kesebilirsin.
Peki bu şekilde lehimlesem bacak biraz içerde olursa sıkıntı olur mu

Ekli dosyalar

• P_20221208_180823.jpg
    P_20221208_180823.jpg
    170.4 KB · Görüntüleme: 4
Lehimlenebildiği sürece sıkıntı olmaz. Ancak canlı uçlar çok zayıf gibi göründü bana. 2mm kadar yukarda ise sorun olmaz.
Tamam hocam bir ayarlamaya çalışacağım.Teşekkürler.

Tek bir bilimsel çözüm var.
Yüksekliği daha kısa olan röleler var. Bulunabilirse sorunsuz kullanılabilir.
https://www.acilkomponent.com/51sb12t-12v-1a-2c-pcb-dik-telekom-role.html
Bu ürün resimden anlaşıldığı kadarıyla daha kısa. Firma ile iletişim kurularak ürünün boyutları teyit edilebilir. Eğer yükseklik yeteri kadar kısa ise temin edilebilir.
İkinci olarak röleler kartın ters tarafından yani lehim yüzeyinden takılabilir.
Ancak hem yer işgal edecek hem de hoş görünmeyecektir.

Yamyam hocam konnektörün rölelere gelen plastik kısmı kesmek yerine plastiği rölelere değmeyecek şekilde incelttim.Sorun çözüldü.

İyiki arka panele yapmışız L/N devresini de .Kart oldukça yer kapladı.

Ekli dosyalar

• input.jpeg
    input.jpeg
    111.5 KB · Görüntüleme: 10
  • input1.jpeg
    input1.jpeg
    96.8 KB · Görüntüleme: 9
  • input devresi.jpeg
    input devresi.jpeg
    107.2 KB · Görüntüleme: 5
  • arka panel iç.jpeg
    arka panel iç.jpeg
    117.6 KB · Görüntüleme: 6
  • arka panel dış.jpeg
    arka panel dış.jpeg
    115.5 KB · Görüntüleme: 5
  • P_20221208_224749.jpg
    P_20221208_224749.jpg
    232.7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Şipirdek.
Şimdi shield yapımı.
P_20221208_152612_1.jpg
Shieldi mümkün mertebe küçülttüm. Böylece çıkış headırları rahatlıkla kullanılabilecektir.
Şu aşamada shield yapımına gerek yoktur. Boş biz zamanında yaparak herhangi bir zamanda takabilirsin.
İlk ölçümlerimizi shieldsiz yaparız. Daha sonra shield ile test sonuçlarını kıyaslarız.
Teknik olarak röle beslemesini sağlayan LED&FAN devresi kutunun en sağında bu devrenin hemen yanında röle şase padine yakın olarak yerleşmelidir.
+/- Simetrik 12V beslememiz ise hem ton kontrol hem giriş devremiz hem de loudness devresine eşit uzaklıkta ve az etkileşim yapacak şekilde yerleştirilmelidir.
Ton kontrol devresinin bazı cihazlarda sol tarafa yerleştirilmesinden dolayı, şase sorunları olması halinde besleme şasesi ayrı bir bağımsız tel ile güç kaynağının şasesine götürülebilir.

Şipirdek.
Şimdi shield yapımı.
Ekli dosyayı görüntüle 93496
Shieldi mümkün mertebe küçülttüm. Böylece çıkış headırları rahatlıkla kullanılabilecektir.
Şu aşamada shield yapımına gerek yoktur. Boş biz zamanında yaparak herhangi bir zamanda takabilirsin.
İlk ölçümlerimizi shieldsiz yaparız. Daha sonra shield ile test sonuçlarını kıyaslarız.
Teknik olarak röle beslemesini sağlayan LED&FAN devresi kutunun en sağında bu devrenin hemen yanında röle şase padine yakın olarak yerleşmelidir.
+/- Simetrik 12V beslememiz ise hem ton kontrol hem giriş devremiz hem de loudness devresine eşit uzaklıkta ve az etkileşim yapacak şekilde yerleştirilmelidir.
Ton kontrol devresinin bazı cihazlarda sol tarafa yerleştirilmesinden dolayı, şase sorunları olması halinde besleme şasesi ayrı bir bağımsız tel ile güç kaynağının şasesine götürülebilir.
Eline sağlık Yamyam hocam çok net ve güzel çizmişsin.Bu dediklerini yapacağım.Ancak işlerden dolayı önümüzdeki haftaya kadar iznini istiyorum.Haftaya kadar hoşçakal.

Bir hafta boyunca kimi köteklerim ben :p
@Yunusgr ü kötekleyim desem o da fazlaca gelmiyo. Bir gelip toz oluyo anında :D
Yamyam hocam bir türlü projeyi ilerletemiyorum düşündüğümden çok daha yavaş ilerliyor. İşler normal seyrine girdiğinde bol bol köteklersiniz, ben daha fazla kötek yerim gibi görünüyor zaten :D Önümüzdeki hafta ben de online olamayacağım gibi görünüyor ne yazık ki.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri