Acemiden monitör tamiri ile ilgili bir soru

Malesef bulamadım ama söktüğüm 47'yi tekrar lehimledim. Biraz sonra deneyeceğim. Şu an değişmemiş tek kondansatör 47. Yine çalışmazsa yarın 47 sipariş edeceğim. Onu takınca yine çalışmazsa sanırım yeni monitör alacağım.

Malesef bulamadım ama söktüğüm 47'yi tekrar lehimledim. Biraz sonra deneyeceğim. Şu an değişmemiş tek kondansatör 47. Yine çalışmazsa yarın 47 sipariş edeceğim. Onu takınca yine çalışmazsa sanırım yeni monitör alacağım.
Benim de Samsung 17 inç monitöründe Görüntü gitti Evet dediğiniz gibi kondansatörleri değiştirdim fakat düzelmedi kondansatörlerin yanında bir sigorta ıl varmış onu gizlemişler silikonun altına oda atmıştı, Sizde bir kontrol ededin belki vardır. Benim manitörümde smd mosfetler arızalıymış onu bulamadım yerine tamir edilmiş kart aldım şu an sıkıntısız çalışıyor.

Denedim çalışmadı.

Yarın kontrol edeyim. Teşekkürler.

Bu monitör hiç çalışmıyor değil çalışıyor görüntü gidiyor.

En başta değiştirdiğiniz mavi kapasitor arızalı idi o kesin.

Bir ikinci durum arka aydınlatma kararıyor bu monitörün arka aydınlatması ömrünü tamamlamış olabilir. Görüntü gittiğinde ekrana bir fener tutup masa üstü görüntüsüysem bakabilirmisin?

Ccfl tüpleri değişmesi gerekebilir.

kondansatör arızası gibi görünüyordu :( ,
açma ve kapama butonu takılı kalıyor olabilir mi? onuda denermisiniz

Bu monitör hiç çalışmıyor değil çalışıyor görüntü gidiyor.

En başta değiştirdiğiniz mavi kapasitor arızalı idi o kesin.

Bir ikinci durum arka aydınlatma kararıyor bu monitörün arka aydınlatması ömrünü tamamlamış olabilir. Görüntü gittiğinde ekrana bir fener tutup masa üstü görüntüsüysem bakabilirmisin?

Ccfl tüpleri değişmesi gerekebilir.
Kondansatörleri değiştirdikten sonra ekranı açınca kondansatörlerden ses geldi. Isınıyor galiba. Sanki içinden sıcak hava çıkıyormuş gibi ses geliyor. Yani birşey kondansatörlerin ısınmasına neden oluyor gibi.

ccfl tüpleri panelin içinde mi bulunuyor?

Kondansatörleri değiştirdikten sonra ekranı açınca kondansatörlerden ses geldi. Isınıyor galiba. Sanki içinden sıcak hava çıkıyormuş gibi ses geliyor. Yani birşey kondansatörlerin ısınmasına neden oluyor gibi.

ccfl tüpleri panelin içinde mi bulunuyor?
kondansatörden ses gelmesi ve ısınması yanlış polarizasyon yada yüksek voltajdan oluyor. kontrol edermisin

Yani doğru yönde lehimledigimden eminim. Monitörü açmadan önce de aynı sesler geliyordu.

bu durumda besleme katınızda voltaj yüksek olabilir. çalışırken ölçme yapabilirseniz. daha iyi anlaşılır

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri