630 kw motora yol verme

özür dilerim.
saygıda kusur ettiysek affedin.dikkat etmemişim yaşına herşey için çok teşekkürler.iyi çalışmalar dilerim.
şimdi şöle motor etiketim benim 630 kw 985 d/dk (stator 380v 1410 A),(rotor 810 volt 604 A)

ŞİMDİ kaymayı buldum (s) buradan rotor voltajını 810 volt rotor kısadevre akımını 604 amper aldım ve hesaplayınca direnç çok küçük çıkıyor .
kusra bakmayın cahilce sorular sormak istemiyorum fakat aklımda şöyle birşey var .1.5 luk direnç teliyle her sargıya ortalama 1.5 ohm vey 3 ohm tekavul edecek şekilde sarım yapsam ve bu dirençleri kademelere bölsem nasıl bir sakınca ortaya çıkarki.bildiğim kadarıyla direnç değerinin artışı akımı azaltacak akım kuvveti azaltacak ve motor daha yumuşak kalkacak .yanlış mı düşünüyorum acaba .motorumun rotoru kısadevre oluncaya kadarda motor yüke girmeyecek.(sadece aklıma takılan direnç telinin veya direncimin kaç çapında olması veya watının kaç wat olması yada direnç teliyle kurtarıp kurtaramayacağım.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Değerli arkadaşım.Sorularınızdan,konunun sizi biraz aşacağı anlaşılıyor.Kendinizi fazla yor-
madan,reosta yapım firmaları ile temas kurmanızda yarar var.

fahri bey bence çok büyütülecek bir durum yok . durum ortada bunun omajını her sargı için 3 ohm olarak ayarlarsak ve bunu 3 ayrı kademeye veya 2 kademeye bölersek çok büyük bir problem olabileceğini düşünmüyorum yapılan bir şey bu, mantık ortada benim sorunum başından beri söylediğim gibi watlı olması için ne tür bir malzeme kullanabilceğim .kusra bakmayın ukalalık yapmak istemem fakat çok korkulacak bir şey yok.bizim derdimiz sulu yol vermede switch ve ufak bir motor dahi kullanmadan tertemiz bir iş çıkarmak

fahri bey bence çok büyütülecek bir durum yok . durum ortada bunun omajını her sargı için 3 ohm olarak ayarlarsak ve bunu 3 ayrı kademeye veya 2 kademeye bölersek çok büyük bir problem olabileceğini düşünmüyorum yapılan bir şey bu, mantık ortada benim sorunum başından beri söylediğim gibi watlı olması için ne tür bir malzeme kullanabilceğim .kusra bakmayın ukalalık yapmak istemem fakat çok korkulacak bir şey yok.bizim derdimiz sulu yol vermede switch ve ufak bir motor dahi kullanmadan tertemiz bir iş çıkarmak

630kw gibi büyük bir güç ve önemli bir işlevi olan motorun rotor yol verme direnci gibi yine önem arzeden bir parçasını sizin yapmaya kalkmanızı ben pek uygun görmüyorum ama illada ben yapmak istiyorum diyorsanız linkini verdiğim firmadan motor değerlerinizi girip teklif almanızı ve teklif ettikleri ürünün teknik özelliklerini inceleyip bundan yola çıkarak imalat yapmanızı size tavsiye ederim.

Ben öyle bir motora yol veriyorum ama şu an yıllık izindeyim ama pazartesi mutlaka sana mesaj yazacağım bendeki yolverici markası pape olbertz diye hatırlıyorum internetten bu markayı bir araştırırsan senin için iyi olur 15 yıldır kullanıyoruz hiçbir problem çıkartmadı orta gerilim motorlarında aynı markayla çok karşılaştım. Kolay gelsin

selamlar,
değerli arkadaşım motor yol verme direnci, sizin bildiğiniz gibi basit birşey değil. keşke sizin motorunuzun gücünde bir motorun nasıl bir yol verme direnci ve kumanda panosu ile sürüldüğünü daha önce görseydiniz, o zaman belki bu kadar basit hayal etmezdiniz. Bilmediğiniz en önemli nokta, rotor akımı olan 604 A akımın bu dirençler üzerinden geçeceği ki bunu nasıl bir telden geçireceğinizi çok merak ediyorum. Tavsiyem gerçekten böyle bir sisteme ihtiyacınız var ise imalatçıdan teklif almanız. imalatçı firma size bu çok merak ettiğiniz ohmaj ve güç değerlerini de emin olun vermeyecektir. ancak satın alırsanız ölçersiniz.
çok fazla imalatçı olmamakla beraber, ELEKTRES ELEKTRİK den teklif alabilirsiniz.

evet farkındayım .aaraştırmalara devam ediyorum. bildiğiniz bir yerde böle bir direnç fotoğrafı varsa ve paylaşırsanız sevinirim .isteyen varsa ben bizim yapmış olduğumuz sulu reostanın fotoğrafını paylaşabilirim.burada bakır baralara su artı piyasada cavar sodası adı verilen kimyasalı karıştırarak yol veriyoruz. valla enson yol verdiğimiz motor 1250 kw lıktı. maşşalah diyelim çatır çatır çalıştı

evet farkındayım .aaraştırmalara devam ediyorum. bildiğiniz bir yerde böle bir direnç fotoğrafı varsa ve paylaşırsanız sevinirim .isteyen varsa ben bizim yapmış olduğumuz sulu reostanın fotoğrafını paylaşabilirim.burada bakır baralara su artı piyasada cavar sodası adı verilen kimyasalı karıştırarak yol veriyoruz. valla enson yol verdiğimiz motor 1250 kw lıktı. maşşalah diyelim çatır çatır çalıştı

Acaba fotoğrafını ekleme imkanınız var mı 1250kW lik motorun.

Forum istatistikleri

Konular
128,425
Kullanıcılar
450,340
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri