400 KVA PUNTA

olcer02

Üye
ARKADAŞLAR YENİ 400 KVA LIK BİR PUNTA MAKİNASI ALDIK..ANA PANO UZAKLIĞI 40mt SİZCE KAÇLIK KABLO ÇEKMEMİZ GEREKİR...SAYGILARIMLA...:confused:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3x150+70 nyy kablo uygundur diye düşünüyorum

Punta 3 fazlı mıdır, yoksa iki fazlı mı? Ben hesaplamasını bilmem de, hesaplama yapacak arkadaşlar için önemli bir nokta.

2 fazlı kesit hesaplamayı bende bilmiyorum bilen arkadaşlarımız hesaplarsa formülü ile öğrenmiş oluruz
ancak kabaca 2x(3x120+70)difaz için uygundur ancak maliyet düşürmek için 2x(3x95+70) olabilir.

diğer yandan arkadaşım bu nasıl bir punta makinesiymiş 400 kva :)

Son düzenleme:
böyle bir makina olurmu ya hem 2 faz hemde 400 kwa arkadaş herhalde 40 yerine 400 yazmış

ya ne olursa olsun mantık olarak aklın alıyormu 400 kwa 2 faz valla belki olabilir ama benim aklım almıyor yokda diyemem

ya ne olursa olsun mantık olarak aklın alıyormu 400 kwa 2 faz valla belki olabilir ama benim aklım almıyor yokda diyemem

bende şüphelendim ama var var paşam google ye yaz çıkar
ayrıca 400 kw değil kva kwa ve kva farklı yanılmıyosam 1 kva=800 wat eder
400 kva 320 kw eder.

biz 400 kw bir trafodan 6 ad 120 lik kablo çıkışı alarak ana dağıtım panosu baralarına girdik nötr 95 lik idi migros markette.hatırlıyorum

ayrıca punta makineleri aşağıdaki gibi;

* Siparişe göre, 120 kVA ile 400 kVA arasında çeşitli güçlerde imal edilmektedir.
* Ana gövde rijit ve estetik bir yapıdadır.
* Kaynak silindiri makina gücüne bağlı olarak; tek kademe - tandem - yaklaşma pistonlu – yaklaşma pistonlu tandem şeklinde seçilebilir.
* Kaynak trafosu özel bakır malzemeden imal edilmiş olup, geniş su kanalları sayesinde yüksek soğutma kabiliyetine sahiptir.

ya abicim bunun 2 faz olmaz özelligi ne oluyo acaba 3 faz olsa ne olur 2 faz olsa ne olur 2 faz olmasında amac nedir ? 400 kwa bir trafoya dengesiz yüklenme yapmazmı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri