400 KVA PUNTA

olcer02

Üye
ARKADAŞLAR YENİ 400 KVA LIK BİR PUNTA MAKİNASI ALDIK..ANA PANO UZAKLIĞI 40mt SİZCE KAÇLIK KABLO ÇEKMEMİZ GEREKİR...SAYGILARIMLA...:confused:

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3x150+70 nyy kablo uygundur diye düşünüyorum

Punta 3 fazlı mıdır, yoksa iki fazlı mı? Ben hesaplamasını bilmem de, hesaplama yapacak arkadaşlar için önemli bir nokta.

2 fazlı kesit hesaplamayı bende bilmiyorum bilen arkadaşlarımız hesaplarsa formülü ile öğrenmiş oluruz
ancak kabaca 2x(3x120+70)difaz için uygundur ancak maliyet düşürmek için 2x(3x95+70) olabilir.

diğer yandan arkadaşım bu nasıl bir punta makinesiymiş 400 kva :)

Son düzenleme:
böyle bir makina olurmu ya hem 2 faz hemde 400 kwa arkadaş herhalde 40 yerine 400 yazmış

ya ne olursa olsun mantık olarak aklın alıyormu 400 kwa 2 faz valla belki olabilir ama benim aklım almıyor yokda diyemem

ya ne olursa olsun mantık olarak aklın alıyormu 400 kwa 2 faz valla belki olabilir ama benim aklım almıyor yokda diyemem

bende şüphelendim ama var var paşam google ye yaz çıkar
ayrıca 400 kw değil kva kwa ve kva farklı yanılmıyosam 1 kva=800 wat eder
400 kva 320 kw eder.

biz 400 kw bir trafodan 6 ad 120 lik kablo çıkışı alarak ana dağıtım panosu baralarına girdik nötr 95 lik idi migros markette.hatırlıyorum

ayrıca punta makineleri aşağıdaki gibi;

* Siparişe göre, 120 kVA ile 400 kVA arasında çeşitli güçlerde imal edilmektedir.
* Ana gövde rijit ve estetik bir yapıdadır.
* Kaynak silindiri makina gücüne bağlı olarak; tek kademe - tandem - yaklaşma pistonlu – yaklaşma pistonlu tandem şeklinde seçilebilir.
* Kaynak trafosu özel bakır malzemeden imal edilmiş olup, geniş su kanalları sayesinde yüksek soğutma kabiliyetine sahiptir.

ya abicim bunun 2 faz olmaz özelligi ne oluyo acaba 3 faz olsa ne olur 2 faz olsa ne olur 2 faz olmasında amac nedir ? 400 kwa bir trafoya dengesiz yüklenme yapmazmı

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri