3 faz 380V motoru 3 faz 190V çalıştırmak.

Ertug_TR

Üye
Merhabalar,
3 faz 380v çalışan motoru,3 faz 190v nasıl çalıştırabilirim.Sargılarda bir değişiklik yapmak gerekecek sanırsam ama nasıl hesaplayacağım,motor gücü 7.5kw ve daha ne gibi değişiklik,hesaplamalar v.s. Yapmam gerekecek.Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar,
3 faz 380v çalışan motoru,3 faz 190v nasıl çalıştırabilirim.Sargılarda bir değişiklik yapmak gerekecek sanırsam ama nasıl hesaplayacağım,motor gücü 7.5kw ve daha ne gibi değişiklik,hesaplamalar v.s. Yapmam gerekecek.Teşekkürler.

ne icin 190 volt neden 220 veya vb. degil ona gore cevaplim

Mevcut yerde Uhat 190V 60Hz,teşekkürler.
merhaba size tavsiyem bu işi işin ehli olan yani kendi işleri ,meslekleri olanlara götürün kendiniz bobin sarmaniz bir cok tehlikeli ortamı oluşturacaktır başta dediginiz hesaplamalar felan var bir transformatörün bile 2 dalgalık hesaplamaları var. kaldiki motorlarin hesaplanması biraz daha zordur.

kesın çözum ıstıyorsan kesenın ağzını açacaksın 190/380 trafo sardırcan 7.5 kw okadarda buyuk guç değıl

anladığım kadarıyla motorun 50 hz deki çalışma gerilimi 380 muhtemelende 60 hz de 400 v civarı olduğunu sanıyorum. motor ile oynamak yerine bence 190/380 v bir trafo sardırın hatta bunu voltaj ayarı için 3 kademeli sardırın ne olur ne olmaz diye 180-190-200 gibi. diğer türlüsü iyi bir bobinaj ustasının yapabileceği birşey.

Cevabınız için teşekkürler hocam,380/190V trafo var bu şekilde çalıştırıp test edildi,motor sargıları üçgen yapılıp 190v'da çalıştırıldı,akım yükseliyor ve dolayısıyla motor ısınıor,motor verimini bilemiyorum.

Motorun etiketini kontrol ediniz etikette üçgen 220 yıldız 380 yazıyor olabilir!

Maalesef,zaten motor Y380v çalışan motor bunu 190v ta nasıl çalıştırabilirim,bunu araştırıyorum.Teşekkürler

Beslememesi 200V ile çalışabilecek 3Faz Sürücü bulabileceğini düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri