15Kva Regülatör

Gokturk33

Üye
Arkadaşlar merhaba. Evimde 24 btü lük klima var onu açınca evdeki tv kapanıyor yada fırını açınca klima kapanıyor. Bunun için regülatör aldım fakat hala 24 btü klima ile tv yi aynı anda açamıyorum. Sorun nedir ? ( Resimde klima ve tv nin çektiği güç yazıyor. )

Ekli dosyalar

• 1BFC7F8F-B6E7-423C-AF28-E63DA7A68C1A.jpeg
    1BFC7F8F-B6E7-423C-AF28-E63DA7A68C1A.jpeg
    121.5 KB · Görüntüleme: 12
  • 3F118FA9-B7C6-4C59-AB37-74B4166D7A4B.jpeg
    3F118FA9-B7C6-4C59-AB37-74B4166D7A4B.jpeg
    75.3 KB · Görüntüleme: 11
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
iyi bir ustaya elektrik hattını kontrol ettiriniz

Baysal 15kva regülatör. Monofaz. 160V-250V gerilim aralığı mevcut. tv ve klima aynı anda çalışıyor fakat klima tekrar aç kapa yapınca tv kapanıyor

Regülatör devrede mi? Birisi üzerindeki by-pass şalterini şebekeye çevirmiş olmasın?
Sistemi yeni mi kurdunuz? Klima motorunun demeraj akımını ölçmek gerek o problem çıkarıyor olabilir.

Sistemi yeni kurdum dün kurdum yani. Bu klima motorunun demeraj akımını nasıl ölçebiliriz ? Tam olarak neresinde. Fotoğrafta anlık görüntüdür..

Ekli dosyalar

• 39436FE7-72AE-4DAF-AC67-F0D964E1C771.jpeg
    39436FE7-72AE-4DAF-AC67-F0D964E1C771.jpeg
    473.3 KB · Görüntüleme: 12
Akımı ölçebilmeniz için pensampermetre gerekir. Servo regülatörlerin demeraja tepki süreleri uzundur hantaldır. Mikro işlemci regülatörlerin tepki süreleri çok hızlıdır. Klima devreye girdiğinde çıkış gerilimini izleyin kaç volta düştükten sonra toparlıyor. 170v ve altına düştükten sonra toparlıyorsa regülatör toparlamada gecikiyordur hantaldır diyebiliriz.

Hiç düşmedi 170V a. Klima çalıştıktan sonra tv yi çalıştırdığımda açılıyor izleyebiliyorum fakat mesela klimayı 23 dereceye ayarlıyorum klima termostatı 23 derece olunca duruyor, sonra ısı düştüğünde ve tekrar devreye girdiğinde işte o zaman tv yi kapatıyor. Sanırım bu regülatörden değil demeraj akımdan bahsettin ondan olduğunu düşünüyorum. Bu demeraj akımı düzeltebilecek birşey yok mu ? Klima her devreye girdiğinde tv ti kapatmaması için..

Regulatorunuz demeraj akımı neticesi düşen voltajı toparlamada geciktiği için o süreçte tv'nin kapanmasına sebep olacak voltaja düşüyor. Kaliteli bir ölçü aletiyle voltajı izlemek gerekir. Voltaj düşüyor ki TV kapanıyor.

Birşey daha demek istiyorum ben bu 24btu klimayı yazlık evime getirdim önceki takıldığı yerde 24btu klima çalışıyor tv çalışıyor hatta çamaşır makinasıda çalışıyordu aynı anda birşey olmuyordu da buraya getirdiğimde mi demeraj akımı denilen şey ortaya çıktı ?? Üstüne üstlük bide regülatör var voltaj düşmesin diye..Bu arada verdiğiniz cevaplarla yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,352
Kullanıcılar
450,205
Son üye
ahmtmtlu

Yeni konular

Geri