15Kva Regülatör

Birşey daha demek istiyorum ben bu 24btu klimayı yazlık evime getirdim önceki takıldığı yerde 24btu klima çalışıyor tv çalışıyor hatta çamaşır makinasıda çalışıyordu aynı anda birşey olmuyordu da buraya getirdiğimde mi demeraj akımı denilen şey ortaya çıktı ?? Üstüne üstlük bide regülatör var voltaj düşmesin diye..Bu arada verdiğiniz cevaplarla yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..
Klima yada regulatorde problem olabilir. TV çok hassas olabilir. Detaylı ölçüm yapmak gerekir. Klimanın besleme kablo mesafesi, kesiti ve direk besleme durumu da demeraj akımını etkiler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sonradan takılan yerde şebekenin geldiği iletken hattının kesitinden tutun trafoya bağlı yükün oranına kadar bir çok etken var. Bu sorun klimada değil hatta ( yada evinizdeki elektrik dağıtım tesisatında ) olabilir.

Sonradan takılan yerde şebekenin geldiği iletken hattının kesitinden tutun trafoya bağlı yükün oranına kadar bir çok etken var. Bu sorun klimada değil hatta ( yada evinizdeki elektrik dağıtım tesisatında ) olabilir.
Bir arıza yok ise Şebeke tarafı için Bahsettiginiz durum oldukça zayıf bir ihtimal. Regülatör çıkış tesisatı özellikle klima kablo mesafesi ve kesit burada çok önemli. 7kw cihaza 2,5mm2 kablo kullanırsan mesafede uzunsa sıkıntı olur. Klima ile tv aynı linyeden besleniyorsa sıkıntı olur. Bazı klimacılar iç üniteye en yakın buattan bağlayıp gidiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri