132 kw motor neden kompakt şalter attırır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
motor romanyaya denizdemi gitti.turkiyede calışıyordu demişsin.nemlenmiş-ıslanmış olabilirmi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hz olabılır. voltajdan olabılır. kompak termık ayarı düşük olabılır. kompak bozuk olabılır. Biz boyle bır sorunla karşilaştık 160 amper kompak atıyordu kompagı deyiştırdık. sorun çözüldü kompak bozukmuş.

arkadaşlar romanya ya makina kurumana geldim acil yardımınıza ihtiyacım var..132 kw motora (SER yıldız üçgen ile ) yol veriyorum güç ve kumanda kısmında sıkıntı yok ama yıldızdan üçgene geçtikten sonra ,250 A lik kompakt şalter atıyor..yıldızda kalma suresi 15 saniye..yıldızdan üçgene geçme süresi 500 milisaniye..starta butonuna basınca M kontaktörü ile yıldız kontaktörü devreye giriyor 15 saniye devrede kaldıktan sonra yıldız devreden cıkıyor ve 500 ms sonra üçgen devreye gırıyor ve kompakt şalter atıyor..türkiyede çalışıyordu burda böle sıkıntıyla karşılaştım...

Sorunu cozebildin mi?

ilk öncelikte motora gelen enerji de voltaj düşüklüğü yaşanıyorsa sıkıntı olabilir neden diyeceksin; çünkü yıldızda iken motor sakin ve rahat çalışır fakat üçğen'e geçtiği takdirde daha fazla güç harcar buda demektir ki gelen enerjide voltaj düşüklüğü var ise akım'ı fazla çekebilir ve sigorta atmasına sebep olabilir. kolay gelsin. sende sorunu halledebilirsen paylaşırmısın neden olduğunu bu kadar arkadaş yorum yapıor en son sebebi ne olmuş hep beraber görelim.

motorun besleme kompak şalterin termik manyetik 350 400 amp arası olması şart motorun hemen yanına 50kvar kondansator baglarsan sorun çozulur zaman rolesi sureside çok uzun en fazla 6 saniye yap

350-400amp termik magnetik kampak şalter kayman gerekir ayrıca zaman suren çok uzun 7 saniye olsun motorada 50kvar kondnsator bagla motorun klemens uçlarına sorun hallelur

destekleriniz için teşekkür ederim..sorun şalterdeymiş 400 A kompakt şalter taktım..Amper olarak biraz büyük ama bunu bulabildim..gün içerisnde hiç şalter attırmadı galiba sorunu çözdüm..tekrar teşekkür ederim..
Sorunu çözdüğünü arkadaş yazmış zaten hala sorun devem ediyor gibi yardım etmeye çalışıyorsunuz... bence enerjinizi başka sorunlara harcayın...

son mesajları goremedım ozur dılıyorum cevap yazmıstım

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri