132 kw motor neden kompakt şalter attırır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
y - u geçtikten hemen sonra atıyor..sanki kısa devre varmış gibi...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
y - u geçtikten hemen sonra atıyor..sanki kısa devre varmış gibi...

yıldız ve üçgen kontaktörü çakışıyor olabilirmi ona dikkat et,yıldızla üçgen arasında kumandanda kontak emniyeti varmı, panonu ,kablo bağlantılarını kontrol et gevşeklik olabilir belki,her şeyi gözden geçir,devrenin gücünü kes sadece kumandanı çalıştır gözle kontrol yap.
ALLAH kolaylık versin

bütün yazdıklarını bire bir yaptım herşey normal çalışıyor.tek bakamadığım motorun bobinleri orda sıkıntı olursa şalteri attırımı acaba

bütün yazdıklarını bire bir yaptım herşey normal çalışıyor.tek bakamadığım motorun bobinleri orda sıkıntı olursa şalteri attırımı acaba
motor sargısında sıkıntı varsa şalter atar tabiki,motor klemenst kutusunda ve panonda kararma yanma varmı ona bak, birde güç devresi bağlantın doğrumu ,bağlantıda yanlışlık varsa yıldızda normal çalışır üçgende 2 faza kalabilir ona dikkat et,telaş etme sakin düşünerek hareket et kolay gelsin

yıldız için 15 sn yeterlimi acaba,

şalter gücün yeterli değil yazan arkadaşlar var üçgen e geçtiğinde daha fazla akım çekersin şalter in suçu yok yani :)

En mantıklı deneme bu yıldız-üçgeni varsa başka bir motorla denemek. Eğer sonuç aynıysa başka bir yıldız-üçgene bu motoru takmak. Bir de yüksüz denemeyi deneyin. Kolay gelsin.

destekleriniz için teşekkür ederim..sorun şalterdeymiş 400 A kompakt şalter taktım..Amper olarak biraz büyük ama bunu bulabildim..gün içerisnde hiç şalter attırmadı galiba sorunu çözdüm..tekrar teşekkür ederim..

destekleriniz için teşekkür ederim..sorun şalterdeymiş 400 A kompakt şalter taktım..Amper olarak biraz büyük ama bunu bulabildim..gün içerisnde hiç şalter attırmadı galiba sorunu çözdüm..tekrar teşekkür ederim..

motorunu korumaya almayı unutma akımlarını ölç ,termik ayarını yap. kolay gelsin

Yıldız üçgen sistemde motor yıldızdayken yük altında daha yüksek akım çeker. Zaman rölesinin süresini kısaltarak deneyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri