132 kw motor neden kompakt şalter attırır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yıldız üçgen sistemde motor yıldızdayken yük altında daha yüksek akım çeker. Zaman rölesinin süresini kısaltarak deneyin.

Yıldız/Üçgen yol verme sistemi kulanmamızın sebebi; motoru ilk anda daha a akımla yol vermek değilmi. Yıldız yol vermede gerilim 1/3 kadar düşdüğüne göre, akımda bu oranda düşmektedir. Yukarıdaki önerini tam tersine yavaş yol alan makinalrada, zaman rölesinin süresini uzatmak faydalı olmaktadır..
Benim görüşüm tabiki..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yıldız üçgen sistemde motor yıldızdayken yük altında daha yüksek akım çeker. Zaman rölesinin süresini kısaltarak deneyin.

Yıldız/Üçgen yol verme sistemi kulanmamızın sebebi; motoru ilk anda daha a akımla yol vermek değilmi. Yıldız yol vermede gerilim 1/3 kadar düşdüğüne göre, akımda bu oranda düşmektedir. Yukarıdaki önerini tam tersine yavaş yol alan makinalrada, zaman rölesinin süresini uzatmak faydalı olmaktadır..
Benim görüşüm tabiki..

aynen katılıyorum

Ağar yükte yavaş yolalan motorlar yıldızda devrini bulanakadar fazla akımceker 1/3 devrini buldunmu ückene gecer akımdüşer toprak kırıcılarda ,valserde,kolegan dedikleri toprak ezicilerde makinalara mal varilmeden 90 kw motorlar ilk kalkışı buşekilde .Motor yolalmadan zamanı kısatutmak sakıncalı ucken kontaktörüde motorda zarargürür ata kayışların bile patanajdan zarar gördünü gözlemledim.Zamanı cok uzun tumakta dogu değil butip makinalar motora yolalırken yıldızda fazla akım cektirir yıldızdan üc kenene geciş zamanı iyi ayarlanması gerekir saygılar.

Son düzenleme:
ilk olarak 132kw tan ziyade hangi motor olursa olsun butun motorlarda motorun yukakımı seçilen sigortanın değerinde düşük olması gerekmektedir. motor taşıyabileceği yükten fazla yukle yuklendiği zaman atar . motorun sargılrında kısadevre veya motorun beslendiği hatlarda problemolabilir beslendiği hattın iletken kesiti düşük olabilir .

ben konunun başında sorun şalter derken inanmayan insanlara bazıları şalter yazmış diyip dalga geçme vahabında konuşan arkadaşlarımada kapak olsun

motor akımını ilk kalkınma anında ölç çünkü ilk kalkınmada fazla enerji çeker 130 kw bir motor 250 ampere yakın çeker fazlarda dalgalanma varsa yine kom şalter atar

Benim görüşüm tabiki..

aynen katılıyorum

hocam motor bağlantılarına dikkat ettiniz mi u1,v1,w1-v2,w2,u2 olarak klemensler de bağlantısı mevcut mu?

tmş markası nedir motora çekilen kablo kesiti vede motorun cos q kaçtır bu bilgiler ışığında size daha rahat çözüm sunabiliriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri