Yıldız üçgen yolvermede gecis arasi motorun durmasi

serkan_48

Üye dümdüz üye
Arkadaşlar merhabalar.

Bir tesiste sogutma gruplarına bagli pompalar yenilendi. Yeni pompalar yıldız üçgen yol alıyor. Açıkçası gözlemlediğim durum normal mi degil mi bilmiyorum ama bana anormal geldi.

Pompalar start verildiğinde ayarlanan süre zarfında yıldız konumunda kalkıyor. Sonra üçgen gececeginde pompa neredeyse duruyor belki 500 milisaniye sürüyor bu süre ve motor ucgende yine kalkıyor.

Bu durumu sakıncalı görüyorum. Pompalar mas daf marka. Panosu hem sürücüsü hem manual devreye almak için sanırım kontaktorlu şekilde olmak üzere iki yöntemle sürülebilir dizayn etmişler.

Yarin bir video ceker eklerim duruma göre. Yorumlarinizi alabilir miyim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhabalar.

Bir tesiste sogutma gruplarına bagli pompalar yenilendi. Yeni pompalar yıldız üçgen yol alıyor. Açıkçası gözlemlediğim durum normal mi degil mi bilmiyorum ama bana anormal geldi.

Pompalar start verildiğinde ayarlanan süre zarfında yıldız konumunda kalkıyor. Sonra üçgen gececeginde pompa neredeyse duruyor belki 500 milisaniye sürüyor bu süre ve motor ucgende yine kalkıyor.

Bu durumu sakıncalı görüyorum. Pompalar mas daf marka. Panosu hem sürücüsü hem manual devreye almak için sanırım kontaktorlu şekilde olmak üzere iki yöntemle sürülebilir dizayn etmişler.

Yarin bir video ceker eklerim duruma göre. Yorumlarinizi alabilir miyim?

motor yıldızda yol aldıktan bi süre sonra ''MAX'' modu olan bi pensampermetreyle akım takibi yapabilirseniz şahane olur.

motor yıldızda yol aldıktan bi süre sonra ''MAX'' modu olan bi pensampermetreyle akım takibi yapabilirseniz şahane olur.
Bu ölçümü yaparım sorun değil ama merak ettiğim yıldızdan sonra üçgen geçiş bu motorun duruş yapacak kadar uzun olması normal mi?

Neyse yarın gidince zaman rolesine bakayim. Akim olceyim.

Bu ölçümü yaparım sorun değil ama merak ettiğim yıldızdan sonra üçgen geçiş bu motorun duruş yapacak kadar uzun olması normal mi?

Neyse yarın gidince zaman rolesine bakayim. Akim olceyim.
yıldızda kalkması zaten üçgen demerajı düşürmek için duracak kadar bekletmek mantıklı değil

Kaderde yarım saniye beklemek mantıklı değil.

Bu zaman rolelerinde geçiş arasi süre için ayrı bir ayar var mı?

Bu işlerle çok hasır neşir değilim ama büyük güçlere motor starter panoları devreye aldım ama sadece yıldızda çalışma süresine ayar için izin veriyordu. Geçiş süresini ayarlayan role hiç görmedim.

Kaderde yarım saniye beklemek mantıklı değil.

Bu zaman rolelerinde geçiş arasi süre için ayrı bir ayar var mı?

Bu işlerle çok hasır neşir değilim ama büyük güçlere motor starter panoları devreye aldım ama sadece yıldızda çalışma süresine ayar için izin veriyordu. Geçiş süresini ayarlayan role hiç görmedim.

markalara göre değişiyor. sabit ayarlı olanlar olduğu gibi çift zaman ayarlı olanlar da var.

https://www.kael.com.tr/urunler/zaman-roleleri-sayfasi.php?Id=15

https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Product/3RP2576-1NW30

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri