1000x2000 cnc router yapımı görüşler

Araba Yerine Alt destekli mil kullananlar var ve hatta şasenin hem üstüne hemde yanlarına koymuşlar Y ekseni için öyle bile olsa ray araba takımından ucuza geliyor. Ahşap işlemek için uygun bir yöntem midir ? birde 20 lik alt destekli mil ile sadece şasenin üstüne mi yanına mı yoksa her iki tarafına koymak mı fiyat performans açısından uygun olur ? 20 lik alt destek mili yeterli olur mu ? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 2000x3000 büyüklüğünde bir ahşap routeri için kullanılacak. Herkese kolay gelsin.

yani tabi arabanın yerini tutmuyordur ama hiç iş görmeyeceğini de tahmin edememiştim. Büyük ebatlarda gravür yapmayı planlıyorum, hızlı bir kesimden ziyade. Gene de kurtarırı yok galiba :) Araba fiyatları çok pahalı, tavsiye edebileceğiniz makul fiyatlı alışveriş yeri varmıdır ? Birde bu büyüklükte bir router için kaçlık araba kullanmak gerekir ?

Son düzenleme:
yani tabi arabanın yerini tutmuyordur ama hiç iş görmeyeceğini de tahmin edememiştim. Büyük ebatlarda gravür yapmayı planlıyorum, hızlı bir kesimden ziyade. Gene de kurtarırı yok galiba :) Araba fiyatları çok pahalı, tavsiye edebileceğiniz makul fiyatlı alışveriş yeri varmıdır ? Birde bu büyüklükte bir router için kaçlık araba kullanmak gerekir ?
Şahin rulman vb. Firmalar var.

Merhaba arkadaşlar 1000x2000 işleme alanına sahip bir 3 eksen cnc router yapmayı düşünüyorum. 20 mm kare kızak ve arabalar kullanıcam şase için 30x60 sigma profiller ile kolon kiriş sistemi oluşturucam
köprü için 20 mm alüminyum mu yoksa çelik mi kullanmalıyım? ve diğer parçalar elektronik ve mekanik olarak uzman görüşlerinizi alabilir miyim_?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri