1000x2000 cnc router yapımı görüşler

peki pinyon u direk motor flanşına bağlayıp montaj etsem nasıl olur. triger kayış kullanmasam

9A1627D5-09F7-45DF-94B3-B78B18EF97E3.jpeg
bu vidalı mil ile krameyer pinyon hasssaiyetlerini araştırıyordum fark biraz çekindirdi açıkçası. 0.2 mm hassasiyet çok değil mi @togitogi @Yusuf SEYLAN

Ekli dosyalar

• krameyer.png
    krameyer.png
    66.8 KB · Görüntüleme: 50
  • vidalı.png
    vidalı.png
    66 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 42768 bu vidalı mil ile krameyer pinyon hasssaiyetlerini araştırıyordum fark biraz çekindirdi açıkçası. 0.2 mm hassasiyet çok değil mi @togitogi @Yusuf SEYLAN

hassasiyete siz karar vereceksiniz. bu aynı zamanda şu demek oluyor ki sistemde 0.2 mm civarı boşluk olacaktır. titreşime sebep olur eğer sadece ağaç işlemeyecekse metalde titreşim çok olacağından verim alınmaz.

1000x2000 veya 2000x3000 boyutlarındaki bir cnc de hangi modül kremayer dişli kullanılması uygun olur sert ahşaplar için ? birde modüller yükseldikçe boşluk oranı yükselir mi ?

Herkese selamlar yıllardır okurum ama daha yeni üye oldum! buda ilk mesajım bende katkıda bulunayım dedim ;)
kardeş aklını karıştırmayım karameyerde karar kılmışsın artık ama vidalı milin uzun mesafede sallanma sorununu gidermek için ya bundan kullanabilirsin
yada
bundan
bu arada ikinci link benim yaptığım makinenin ilk test kesimi saygılar.

İlk videyodaki yaylı plastik parça vidalı milin sadece dış yüzeyine mi temas ediyor?

Makine sizin mi? Yoksa Youtube'dan verdiğiniz bir örnek mi?

EK:
Youtube'dan bakınca sanırım ikinci makine size ait.

ilk videoda plastik parça sadece milin dışına sürtüyor ortada durup sallanmasını önlüyor, ve evet youtubedan bir ecnebinin videosu.
2. videoda benim alet yani döner somunlu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri