100 KVA OG güç trafosu arızası

OG kontrol çubuğu ile yaptık
Ama şöyle bir durumda var trafo ile dağıtım panosu arasındaki AG kablolarını ölçtüğümde olmayan faz ile nötr arasında 530 küsürlerde bir omaj görunuyor acaba voltajı nötr emiyor olabilirmi
evet.

OG besleme kontrolunu nasıl yaptığınızı öğrenebilir miyiz?
Ama şöyle bir durumda var trafo ile dağıtım panosu arasındaki AG kablolarını ölçtüğümde olmayan faz ile nötr arasında 530 küsürlerde bir omaj görunuyor acaba voltajı nötr emiyor olabilirmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

dedektor çok bi şey ifade etmez ama OG gerilim ve sigortalarında bi problem yoksa trafo yanığı veya izolasyon hatası ihtimali kuvvetlenir.

Herkese Selamün Aleyküm
Elimizde tarımsal sulama için kullanılan bir 100 KVA OG trafo mevcut
Trafoya OG den enerji veriyoruz sigortaları attirmiyor ama AG çıkışında iki fazda faz nötr arası 140 volt görünüyor bir fazda hiçbir voltaj görünmüyor bunun AG cikislarını avometre ile ölçtüğümde buzzer konumunda hepsi birbirine ötüyor görünüyor bunun nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim

Yüksek gerilim sigortası atık değilse muhtemelen sekonder sargı izalasyon hatası vardır. Bunun net tespiti için a.g tarafı TMS indirmeniz gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra voltaj değerleri söylediğiniz gibiyse trafonuzun sekonder sargısı arızalıdir.

Yüksek gerilim sigortası atık değilse muhtemelen sekonder sargı izalasyon hatası vardır. Bunun net tespiti için a.g tarafı TMS indirmeniz gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra voltaj değerleri söylediğiniz gibiyse trafonuzun sekonder sargısı arızalıdir.
Peki bu sekonder sargısı arzası tam olarak ne olabilir anladığım kadarı ile sargilarda bir yaniklik söz konusu değil trafonun yagindada bir problem yok
Trafo zaten neredeyse boşta çalışıyor en fazla 50 amper yük çekiyor ag sargısında bu arıza neden olmuş olabilir

Sizin OG sigortalarını yerinden çıkarıp seri lamba ile olcmenizde veya sigortaların üçünüde yeni sigortalar ile değiştirmenize fayda var.

Sizin OG sigortalarını yerinden çıkarıp seri lamba ile olcmenizde veya sigortaların üçünüde yeni sigortalar ile değiştirmenize fayda var.
Sigortalar her şekilde kontrol edildi garanti olsun diye yanlarından tel bile bağladım og beslemesinde yada sigortalarda bir sorun yok ya OG businglerinde bir sorun var yada AG sargılarında diye düşünüyorum ama AG sargısı kolay yanmaz neden olabilir bu durum

AG çıkış ana şalteri kestiniz mi, trafo çıkışı boşta olacak şekilde ölçüm yaptınız mı. AG de parafudr mevcut mu
AG ana şalteri kapalı durumda üst girişten ölçum yaptım parafodur yok ama AG kablosunu ölçtüğümde nötr ile olmayan fazın baglı olduğu kahverengi kablo arasında buzzer konumunda 530 ohmlarda bir omaj gorunuyor

AG tarafında fazın biri yok diğer iki fazda da ciddi anlamda gerilim düşümü mevcut.

trafolar yanmaz, arızalanmaz diye bi şey yok. hatalı montaj, fabrikasyon hata, su girmesi, yıldırım vesaire buna neden olabilir.

profesyonel destek almanızda yarar var.

Aynı dilden konuşmuyoruz. Anlaşmak gayet güç. Bu işlerde bu aşamada buzzer ile veya ohm kademesi ile direnç ölçmek olacak şey değil. Bu konuda son paylaşımı mı yazıyorum. Ama şalter kesik iken bahsettiğin şekilde gerilim ölçümü yaptıysan ve OG fazlarin tam olduğundan emin isen ; ya aradaki kabloda, yada kablonun irtibat noktalarında problem vardır. AG businglerde de aynı sekilde gerilim ölçümü yapıyorsanız o zaman trafo arizalidir. Kocaman usta nın tavsiye ettiği gibi profesyonel yardım almanız gerekiyor. Kolaylıklar diliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri