1 metrede tam kesilen kablo 2 metrede neden eksik kesilir encoder sorunumudur?

ilaveten metre cinsinden değilde milimetre cinsinden orantı kur daha hassas olacaktır

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc scan tıme 3sn sürekli saydırmam gerekiyor evet diğer sorduklarına bakıp cvp vericem en kısazamanda tkkür ederm

mm cinsinden orantı kuruyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
enkoderin bulunduğu yerde çok fazla vibrasyon varsa, enkoder sapma yapabilir. Ben enkoderin milini bağlamadan önce elektrik motorunu çalıştırmıştım, makinedeki vibrasyondan dolayı Plc de enkoder saymaya başlamıştı.

Eğer sorun aynı ise, enkoderin kaplinini kauçuk yapın, bağlantı ayaklarına lastik takoz veya kauçuk gibi birşey koyarak ortamdaki vibrasyonu azaltın. Tabi sorun buysa

kolay gelsin

1 metrede dogru sonucu yakaladim diyorsun burada zamanla ugrasmanaa gerek yok zaten plc de counter var encoder 1 tur dondugunde sana bir deger verir ben mesala 500 pulse bir encoder kullanmistim ve mm sasmiyordu.sen sunu yap encoder counterden world adresine at 500 pulselik bur encoder okdugunu varsayalim sana tur sayisana bagli bir deger verecektir.senin 1 metrede gordugun deger bu yontemle ayni cikar bu degeri 2 ile carparsan 2 metreyi bulursun en kotu dogru vermiyorsa 1 metrede ne deger geldiyse onu mov et 2 metredeki degeride mov et kesimden sonra sifirla eger yinede dogru olcum yapmiyorsa senin sifirlama noktanda bir sikinti vardir

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri