Konu içerisindeki teşekkür mesajları silinmiştir. Lütfen +pop veya beğen butonunu kullanalım. Konuyu en baştan okuyan veya forum dışından okuyan biri için önemli mesajları seçmek zor olabiliyor arkadaşlar lütfen bu hususa dikkat edelim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Gayet guzel bir anlatim..Ancak recine olayinin bende bittigi kanaatindeyim..Ayrica ek islemi vidali tip.Bana o kelepcelerin daha sonra gevsemeyeceginin garantisini veremezsiniz!!O kablolar termokaynakla yapilsa bir sakincasi olur mu? Olmaz ise ek buata bu islem sigar mi? Benden sadece bir oneri..

Kolay gelsin!!!

Gayet guzel bir anlatim..Ancak recine olayinin bende bittigi kanaatindeyim..Ayrica ek islemi vidali tip.Bana o kelepcelerin daha sonra gevsemeyeceginin garantisini veremezsiniz!!O kablolar termokaynakla yapilsa bir sakincasi olur mu? Olmaz ise ek buata bu islem sigar mi? Benden sadece bir oneri..

Kolay gelsin!!!

reçinenin gevşemeyi önleyeceğini düşünüyorum...

eline emeğine sağlık kardeşim geçenlerde sokakta doğal gaz çalışması yapılırken benim evin önüne kutu koymak isteyen geri zekalı palgaz çalışanları her ne kadar refakat ettiysem uyardıysam da dinlemediler ve binanın yer altından gelen besleme kablosunu patlattılar.nereye başvurduysam elim boş ayrıldım sokaktan çağırdıkları bir elektrikçiye tamiratını yaptırdılar fakat adam kabloları birbirine bağlayıp üzerine naylon sardı şimdi yerin 1 metre altında patlayacağı ve evdeki elektronik cihazları yakacağı günü bekliyorum. :(

Bu eki yapan arkadaşlar ekdeki zırhlar arası köprüyü kullanmayıp ( ki genelde ek kitinin içinden çıkar bu ) bir fiyaskoya imza attıklarının farkındadırlar umarım ; çünkü 3 damarlı zırhlı yeraltı kablolarında zırh aynı zamanda PE iletken görevi üstlenmektedir.

Eger elektrikcinin sardigi naylon gercekten adi bir naylon ise, patlayacagi gunu bekleyebilirsiniz.Ama Ruslarin kullandigi ozel tip yalitim malzemesi ise omurluk... o eke hicbirsey olmaz!!!Korkmayin...Ben Azerbaycan da o malzemeden cok kullandim..Ve hala da kullaniliyor...Dikkat ettiyseniz, naylonun bir yerinden tuttugunuzda musamba gibi yirtilir gider!!!!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri