1*400 mm2 kablo yapacağız acil yardım...

cengizsan

Üye
kablo fabrikasında çalışıyorum ilk defa 400 mm2 bir kablo yapacağız ve bende kalıp listesi yok.
55 tel 3 mm2 den yapıldığını buldum ancak sarım sırası ne olmalı?

ilk kat 7 ikinci kat 12 üçüncü kat 19 tel yapıyoruz ancak bu 55 telde olmuyor acil yardıma ihtiyacım var???

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sorununuza hızlı bir çözüm üretip paylaştığınız için tebrik ederim.

Son düzenleme:
hangi firmaymış bu merak ettim:)

Şu an çalıştığımız projenin keşifinde og-ag panosu tarnsfer kablosu için 22 telli 400mm2 lık kablo kullanılması istenmiş. Bu kablo piyasada bulunur mu? Özel yaptırılacaksa bu tipte yaptırılabilir mi? Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler

22 telli 400 mm2 isteği çok komik.400 mm2 kablo standardı ne ise odur.Tipini ( NYY-N2XH vs ),gerilimini ve kesitini vermeniz yeterlidir.240 mm2 kesitli AG kablosundan daha büyük kesitli kablo yapıldığını sanmıyorum.Kablo sayısını ar-
tırarak,240 mm2 kesitli kablo kullanmanızda bir sakınca olmaması gerekir.Miktar çok ise,özel istek üzerine,belki imal
ettirilebilir.

Son düzenleme:
tel olayını bende anlamadım ( 22 telli ) kafam karıştı.

2000 kVA lık trafonun alcak gerilim tarafından baraya bağlanacak olan kablonun kesiti bu şekilde belirtilmiş. inanın daha fazla bir bilgim yok. bu malzemeyi sipariş etmem gerekiyor . Ancak muadili bir kablo biliyorsanız , onunla ilgili yetkililerle konuşabilirim.

Teşekkürler

4,85 mm2 * 22 adet telden = 400 mm2 kablo elde edebilirsiniz. Kabloyu piyasada bulmanız mümkün değildir.
Ben kablo fabrikasında çalışıyorum biz özel istek üzerine imal ediyoruz hiç boşuna aramayın yani.

Kablo hakkında bilgi isterseniz [email protected] yada [email protected] dan bu siteden ve cengiz san aracılığı ile derseniz iletişim problemimiz de olmaz mail atarsınız malzeme ihtiyacınızı da karşılarız...

Tamam . Bu konuda kontrol muhendisleriyle son bir toplantı daha yapacağım. Onun sonucunda bu kabloda ısrar ederlerse sizinle temasa geçerim cengizsan. İlgin için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri