şofben acil yardım

ugurcocuk

Üye
kardeşlerim merhaba. ben ihlas marka bir şohben aldım. kaç gündür teknik servis geldi gelecek hep beni savsaklıyor bende kendim bağlama kararı aldım. ancak önce bir danışma gereği gördüm. niyetim bu ; çamaşır makinesinin olduğu bağlantı kablolarından 6 mm lik kablo çekecem ve şohbenin girişine de 40 a 30 ma kaçak akım koruma rolesi bağlayacam ve bu şekilde şohbeni monteleyecem. sizce bunda bir sıkıntı ve sakınca oolurmu? bildiğim kadarla çamasır makinesinin sigortası 20 amper... değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum

sakın ev içerisinden şofbene elektrik hattı alma şofben nerede nasıl olursa olsun 3x6 kablo ile sayaca ve linye sigortalara kadar ayrı tek parça kabloyu çekerek 32 amp siemens sigorta bağlayınız başka yolu varmı hayır tek yolu bu müthiş derece de sıkıntı olur tesisat yanma ihtimali %78 cihazların yanma ihtimali %55 çarpılma ihtimali %70 yangın ihtimali %51

yavuz haklı, çamaşır makinesine 2.5mm kablo geliyor, sen ordan öteye 6mm çekmişsin ne fayda..

sakın ev içerisinden şofbene elektrik hattı alma şofben nerede nasıl olursa olsun 3x6 kablo ile sayaca ve linye sigortalara kadar ayrı tek parça kabloyu çekerek 32 amp siemens sigorta bağlayınız başka yolu varmı hayır tek yolu bu müthiş derece de sıkıntı olur tesisat yanma ihtimali %78 cihazların yanma ihtimali %55 çarpılma ihtimali %70 yangın ihtimali %51
Yavuz ustam kolon hattı 6 mm2, şofben hattı sigorta panosundan şofbene kadar 4 mm2 olsa yeterlidir. Sayaca kadar ayrı hat ile şofben beslenirse 5. kattakiler ayvayı yer.:D

sanırım ben yanlış anlattım baştan yazayım...çamaşır makinesinin kablolarından yani duvardaki priz in içindeki kablolardan bağlantı yaparak üzerine de kaçak akım koruma rolesi bağlayıp şohben beslemek istiyorum. bu mümkün değil mi?

Mümkün deği. Sigorta panosundan ayrı hat 3*4 mm2 kablo B32A sigorta.
Şansını denemek istiyorsan dene.:D

Mümkün deği. Sigorta panosundan ayrı hat 3*4 mm2 kablo B32A sigorta.
Şansını denemek istiyorsan dene.:D
allah allah. peki bunun için ayrı sigorta mı ekleyeyim yoksa var olan bir sigortadan direk hat alıp kacak akım rolesi mi ekleyeyim? ben bu fikri yani çamaşır makinesinden alma fikrini bir elektrikciden aldım

Camasir makinasi prizine gelen kablo 2.5 luk ise siz sohbene 16 lik kablo cekseniz dahi 2.5 luk kablo uzerinden elektrik gececegi icin prize gelen duvar icindeki kablo yanar. Onun icin sizin sigorta panosundan sohbene kadar ayri bir sigorta ile besleme yapmalisin.

Yavuz ustam kolon hattı 6 mm2, şofben hattı sigorta panosundan şofbene kadar 4 mm2 olsa yeterlidir. Sayaca kadar ayrı hat ile şofben beslenirse 5. kattakiler ayvayı yer.:D
sayın hocam 3x4 yeterli ancak şöyleki arkadaş her halukarda sizin dediğiniz şekilde 3x4 çekecek ancak 3x4 kablo 4 tl fakat 4x6 kablo 5 tl aradaki 1 tl farkı görmeden 4x6 alsa önümüzdeki 20 yıl içinde çok büyük faydası olur en başta kesit çok iyi olduğundan hiç bi zaman yanmayacak ısınmayacak kafası rahat olacak diğer yandan 4 düncü kablo boşta kalınca onuda buat veya şofben sigorta kutusundan çamaşır makinesine aktarırsa çamaşır makineside tesisattan kalın kablo ile ayrılmış olacak ama 3x4 kurtarır ancak ilerleyen zamanda 4 düncü kabloya ihtiyacı olmamanın garantisi varmı bence biraz daha ileriyi görsek hoş olmazmı

ırak spencher hava üssünde çalışıyom ahşapdan 4 klimalı koğuşa 3x10 kablo yeterliyken amerikalı mühendis bize 3x50 kablo çektirdi çok kalın dedim israf dedim bana şu cevabı verdi

100 yıl sonra torunlarım iranı veya çini işgale geldiğinde bunlarla uğraşmasın dedi

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri