Şofben ve atan Merlin Gerin sigorta

Arkadaşım noktalama işaretlerine dikkat ederek ve kelime atlamadan yazmanı öneririm. Hiçbir şey anlaşılmıyor yazdıklarından.
hocam mesajımı düzenledim .bakarmısınız

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hocam mesajımı düzenledim .bakarmısınız

Şohben için B tipi 32A sigorta yeterlidir. Kablo kesitiniz uygun ve yerinde. Belki de şohben çalıştıgı anda diğer elektrikli aletler de çalışıp aşırı yüklenme olup sigorta attı. Bu değilse sigortanı değiştir ama C tipi alma B tipi al.

Son düzenleme:
Şohben için B tipi 32A sigorta yeterlidir. Kablo kesitiniz uygun ve yerinde. Atan sigorta C40A olan mı yoksa B40A olan mı? Şohbenin sigortası C40A olan mı yoksa B40A olan mı? 2 anlam çıkıyor da yazdıklarınızdan...

Sigorta attı dediğinizde nötr ile topragı ters bağladıgınızda atmış bunu mu kast ettiniz yoksa normal zamanda başka sebepten mi attı?
toprakla nötr ü ters bağladığımda atmadı. belki o yüzden bozulmuş olabilir,diye düşündüm. atan sigorta sayaçtaki c40 a olan.hocam şofbene gelen gerilime kadar 3 sigorta var .birisi yanında b 40a birisi sigorta kutusunda b 40a birde sayaçta takılı olan.c 40a atan sigorta c 40a normalde atmıyor şofbeni 3. kademeye getirince atıyor.önceden atmıyordu kablo değişiminden sonra oldu.

toprakla nötr ü ters bağladığımda atmadı. belki o yüzden bozulmuş olabilir,diye düşündüm. atan sigorta sayaçtaki c40 a olan.hocam şofbene gelen gerilime kadar 3 sigorta var .birisi yanında b 40a birisi sigorta kutusunda b 40a birde sayaçta takılı olan.c 40a atan sigorta c 40a normalde atmıyor şofbeni 3. kademeye getirince atıyor.önceden atmıyordu kablo değişiminden sonra oldu.

Sigortayı değiştir ve B tipi al tak.. Daire içi sigorta kutusunda bir tane sigorta var o da B40A sigorta öyle mi? Yahu bu ne saçmalık? Öyle şey olur mu?

Sigortayı değiştir ve B tipi al tak.. Daire içi sigorta kutusunda bir tane sigorta var o da B40A sigorta öyle mi? Yahu bu ne saçmalık? Öyle şey olur mu?
hocam sayaçta ki sigortayı değiştirip b40a takayım daire içine sigorta kutusuna kaç a takayım sizce ayrıyetten birde şofbenin yanında var oda b40a onuda değiştirsemmi acaba

hocam sayaçta ki sigortayı değiştirip b40a takayım daire içine sigorta kutusuna kaç a takayım sizce ayrıyetten birde şofbenin yanında var oda b40a onuda değiştirsemmi acaba

Şohbendeki B40A sigortayı sök sayaca tak. Şohben için B32A al şohbene tak. Sigorta kutusundaki B40A sigorta daire içindeki bütün tesisatı besliyor. Onunla alakalı bir şey yapamazsın sen. Fırınlı ocağa, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin sigorta panosundan ayrı linye hattı ve sigortaları olması lazım.. Aydınlatma linyesi ayrı sigortası olması lazım, priz linyesi ayrı sigortası olması lazım..Yani sigorta kutusuyla ilgili işlem çok ve sen bunu yapamazsın...Ayrıca daire içi sigortana kaçak akım rolesi lazım.

Şohbendeki B40A sigortayı sök sayaca tak. Şohben için B32A al şohbene tak. Sigorta kutusundaki B40A sigorta daire içindeki bütün tesisatı besliyor. Onunla alakalı bir şey yapamazsın sen. Fırınlı ocağa, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin sigorta panosundan ayrı linye hattı ve sigortaları olması lazım.. Aydınlatma linyesi ayrı sigortası olması lazım, priz linyesi ayrı sigortası olması lazım..Yani sigorta kutusuyla ilgili işlem çok ve sen bunu yapamazsın...Ayrıca daire içi sigortana kaçak akım rolesi lazım.
tamam hocam yer değiştireyim şofbenle sayaçtaki sigortayı .ama sigorta kutusundaki b40a direk şofbene bağlı değil iki oda ve banyoya bağlı tek linye dolaşmış.sigorta kutusunda iki sigorta daha var b32a biri hol ile bir odaya diğeri ise sadece mutfağa bağlı bunuda kapatarak anlıyorum sigortaları teşekkür ederim yardımlarınız için benim anlamadığım nasıl proje çizmişler sizlerden öğrendiklerime bakılırsa tamamen zırvalamışlar yapan kişiler. bende işte düzeltmeye çalışıyorum iyi kötü.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri