Ölü elektrik dedikleri bu mu ?

rıfat19

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Trafodan abone dağıtım kutusuna (BOX) 3X240+120 NYY yer altından kablo çekili.Tek fazı enerjilendirdiğimizde kablonun diğer iki damaını kontrolkaleminden baktığımda zayıf bir enerji var. Kabloda herhangibir yük,kısa devre yok. Sebebi nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar,

Trafodan abone dağıtım kutusuna (BOX) 3X240+120 NYY yer altından kablo çekili.Tek fazı enerjilendirdiğimizde kablonun diğer iki damaını kontrolkaleminden baktığımda zayıf bir enerji var. Kabloda herhangibir yük,kısa devre yok. Sebebi nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Kapasitif etkidir sıkıntı olmaz çarpılmazsınız o enerjiyle bişeyde çalışmaz

elektrik dagıtım tesisatını bir yere çizin. elektriği cıktıgı yerden vardıgı yere kadar. nasıl bağlı? yıldız bağlı mesela. yıldız noktası topraklanmış veasaire... sonra kontrol kalemini dokunturdugunuz yeri de çizin oraya.
kontrol kalemi nasıl çalışır onun mantıgına bakın. sonra düşünün acaba neden bu kontrol kalemi yanıyor diye.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,093
Son üye
plmkenan

Yeni konular

Geri