Ölü elektrik dedikleri bu mu ?

rıfat19

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Trafodan abone dağıtım kutusuna (BOX) 3X240+120 NYY yer altından kablo çekili.Tek fazı enerjilendirdiğimizde kablonun diğer iki damaını kontrolkaleminden baktığımda zayıf bir enerji var. Kabloda herhangibir yük,kısa devre yok. Sebebi nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar,

Trafodan abone dağıtım kutusuna (BOX) 3X240+120 NYY yer altından kablo çekili.Tek fazı enerjilendirdiğimizde kablonun diğer iki damaını kontrolkaleminden baktığımda zayıf bir enerji var. Kabloda herhangibir yük,kısa devre yok. Sebebi nedir. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Kapasitif etkidir sıkıntı olmaz çarpılmazsınız o enerjiyle bişeyde çalışmaz

elektrik dagıtım tesisatını bir yere çizin. elektriği cıktıgı yerden vardıgı yere kadar. nasıl bağlı? yıldız bağlı mesela. yıldız noktası topraklanmış veasaire... sonra kontrol kalemini dokunturdugunuz yeri de çizin oraya.
kontrol kalemi nasıl çalışır onun mantıgına bakın. sonra düşünün acaba neden bu kontrol kalemi yanıyor diye.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri