Ynt: Siemens PLC konusunda iyi tecrubesii olan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliersin

Üye
Ya İyİ gÜzelde İlla mÜhendİsmİ olmak lazim yawww bİz teknİker olrak bu İŞlerİ becermezmİyİz. tabandan berİ lektrİk İİŞlerİyle uĞraŞiyoruz mjhendİsler sadece okullarinin ve 3cÜ senesİ ders alliyorlar bu ne adaletsİz dÜnya yaw.

aliersin_ylmazer ' Alıntı:
Ya İyİ gÜzelde İlla mÜhendİsmİ olmak lazim yawww bİz teknİker olrak bu İŞlerİ becermezmİyİz. tabandan berİ lektrİk İİŞlerİyle uĞraŞiyoruz mjhendİsler sadece okullarinin ve 3cÜ senesİ ders alliyorlar bu ne adaletsİz dÜnya yaw.

Çok doğru söylüyorsun güzel kardeşim ama bilmediğin veya bilip de kabullenmediğiniz bir mesele var. Mühendislik demek matematik demektir fikir üretmek ve alt yapıda nelerin döndüğüne sistemin hangi mantıkla nasıl çalıştığını bilmek dmektir. bu nedenle müh. fak. öğrencilerinin gördüğü matematiği siz görmüyorsunuz buda sizin imza yetkinizin olamamasına sebep oluyor doğru yada yanlış tartışılır şunuda biliyorum ki işinin detayını iyi bilen teknik arkadaşlarda var ama mühendis eğer mühendis ise işini severek yapıp öğrenmiş ise arada dağlar kadar fark vardır diye düşünüyorum. bunun en büyük sebebide muhtemelen eğitim sistemimizdir ama yine unutulmaması gerekn biz öss de daha yüksek puanlarla yerleşiyoruz daha çok çalışıyoruz bunların hepsini birlikte düşünmek lazım
ben işinize saygı duyuyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum....

bıraksana sen benim kontrolümde mühendis dediğimiz insanlar var ama beş para etmez mühendisler.son on yılda mezun olan mühendislerin diplamalarını ellerinden almak lazım.bu kadar I/Q 'sudüşük mühendisler mezun olamaz.üniversiteler bu diplamaları neye göre dağıtıyor nasıl böyle mezun verebiliyorlaralamış değilim.üniversiteler yetersiz yoksa bu mühendis arkadaşalrmı kapasitesiz.
saygılar...............

I/Q zeki olmak ile alakalı bir şey ama önemli olan iş yaptırabilme kabiliyetidir. bizde zzeki adamlar odtü boğaziçi vb yerleri kazanır ve çoğu piyasada ar-ge işlerinde çalışırlar. fakat anadolu üniversitelerinden mezun olan müh. ise yönetici konumunda çalışırlar çünkü sosyallikleri fazladır insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı çekmezler ve işlerin nasıl yürümesini gerektiğini bilirler. bir mühendis transistörün çalışma mantığını hangi malzeme kullanlarak neden yapıldığını bilir bağlamasınıda bilse nur üstüne nur olur ama bağlamak onun işi değildir.. kalkıpta transistör takılır bağlanmaz fln demezsin umarım.
saygıda kusur yok muhabbete devam...... ;)

Akıllı adam eninde sonunda hak ettği yere gelir.Tahsili ne olursa olsun, başkasını aşağılamaya çalışan kişide içindeki bilgisizliği cehaleti başkalarını aşağılayarak gizlemeye çalışan kof kişidir.

sawis ' Alıntı:
bıraksana sen benim kontrolümde mühendis dediğimiz insanlar var ama beş para etmez mühendisler.son on yılda mezun olan mühendislerin diplamalarını ellerinden almak lazım.bu kadar I/Q 'sudüşük mühendisler mezun olamaz.üniversiteler bu diplamaları neye göre dağıtıyor nasıl böyle mezun verebiliyorlaralamış değilim.üniversiteler yetersiz yoksa bu mühendis arkadaşalrmı kapasitesiz.
saygılar...............

arkadasım kontrolunuzde muhendıste olabılır .fakat sız acaba bu muhendıs arkadaslara hangı konuda yardımcı oldunuz acaba
cunku unıversıtelerle ısbırlıgıne gıttınızmı acaba stajer olarak kac tanesını alıp yetıstırdınız vede gelen kac stajyer ogrencıyle ılgılendınız acaba sımdı burada bunları konusalım tartısalım .sız sımdı bana ben bu arkadaslar ıcın su su meslek ıcı egıtımı duzenledım ama bu arkadaslar olmadı olmuyor deyın .ha stajyerlerde yada muhendıslerde de hata hıcmı yok acaba var tabiiki

sawis ' Alıntı:
saygılar...............

Bu konunun mühendislerin kapasitelerinin tartışılacağı bir yer olmadığının farkındayım.
Bu sözleri söyleyen birinin söylediklerini nelere dayandırdığını, IQ larını hangi testlerle ölçtüğünü, kaç para edeceklerine nasıl karar verdiğini de duymak isteriz.

Eğer bu düşünceler sadece gözlem sonucu elde edilmişse gözlemcinin(yani bu sözleri sarf eden kişinin) kendi IQ sunu ve ederini öğrenebilirsek, objektif düşünen insanlar olarak, bu sözlerin doğru veya yanlış olduğu sonucuna varabiliriz.

Problemsiz yöneticili günler diliyorum...

Konu : Siemens PLC konusunda iyi tecrubesii olan...

Konunun bulunduğu bölüm : Eleman Arayanlar

Konu içeriği : ?

sawis ' Alıntı:
bıraksana sen benim kontrolümde mühendis dediğimiz insanlar var ama beş para etmez mühendisler.

sawis ' Alıntı:
son on yılda mezun olan mühendislerin diplamalarını ellerinden almak lazım.bu kadar

Burası sitem edeceğiniz veya birilerini aşağılayağınız yer değildir.

aliersin_ylmazer ' Alıntı:
Ya İyİ gÜzelde İlla mÜhendİsmİ olmak lazim yawww bİz teknİker olrak bu İŞlerİ becermezmİyİz.

Bütünlüğü bozan tüm mesajlar, konudan çıkarılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri