Yeni CNC'nin zamanı geldi

Atakan x ve y de problem yok. Gonye cok iyi. Problem dikeyde ama her yer tam derinlikte kesildigi icin sorun olmuyor. Sana bir sorum var. profillere nasil vida yuvasi actirdin? Makine kilavuzu gerekiyor galiba.

kendim kılavuzla açtım
aluminyum sigma profillerin iç deliklerine diyorsan çok basit.
önce havşa ile pah kırmak daha düzgün kılavuz yapmana olanak veriyor.
daha sonra wd40 yardımıyla 1.5 tur a yarım tur ters çevire çevire devam et.
arada kılavuz çektiğine yere sağından solundan bir bakmakta fayda var 90 derece olması önemli tabi. çok ince ayar yapmana gerek yok yuva olduğu için ilerlerken kendisi de yolunu bulacaktır.

Anladım da delikte 4 tane simetrik girinti var. Kılavuzda da aynı şekilde.Kılavuz otaya denk geldiğinde içerde serbest hareket ediyor. Yani diş açmak mümkün değil. İstersen daha iyi anlatmak için bir video çekebilirim.

pr_02_1364_max.png

Bana şöyle bir kılavuz lazım.

Ekli dosyalar

• HSS-TITANYUM-HELIS-MAKINA-KILAVUZU---DIN-371C---376-35-DERECE-399878.jpg
    HSS-TITANYUM-HELIS-MAKINA-KILAVUZU---DIN-371C---376-35-DERECE-399878.jpg
    27.6 KB · Görüntüleme: 50
şimdi anladım. sanırım benim kılavuz 3 kanallıydı o yüzden denk geliyordu. delikler 9 luk ama bendeki 10 luk kılavuzdu sorunsuz kılavuz açmıştım yani ama böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Neyse sıkıntı değil. Yarın gidip helis ya da 3 kanallı kılavuz alırım olur biter.

10 ve 6mm helis kılavuzlar hazır. Bu akşam o işi halledeyim. Bir tane de 10mm karbür makine matkap ucu aldım. Normal matkap uçları çok uzun oluyor. Tırsıyorum yalpa yapar da spindle'a zarar verir diye.

Bu hafta içi de köprünün ayaklarını kesmeyi düşünüyorum. Bir manî çıkmazsa.

Ekli dosyalar

• IMG_20150608_133309.jpg
    IMG_20150608_133309.jpg
    268.1 KB · Görüntüleme: 82
abi bu yaptığınız makine ile alüminyum kesmeyi planlıyor musunuz?

Evet. Cogunlukla aluminyum kesiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri