Sona yaklaştık (sigma cnc projesi)

Bir de o kablolar o şekilde yırtılır. Kablo taşıyıcıda pahalı. Bir sürü masraf olmuştur. Ama geçici olarak eletrikçilerde satılan plastik hortumdan kullanabilirsin. Metresi 2tl filan. Çamaşır makinesının tahliye hortumunun bir tık incesi gibi duruyor...

• Beğen
Tepkiler: akg
Z ekseninde sıkıntının bir nedeni de yüksekliğin fazla olması.
malesef z ekseni yapıdan dolayı yüksek oldu alt kısmıda bozup tekrar yapasım yok hem ağırlıklı hafif malzemeler işlerim diye düşünüyorum metal işleme sadece yapım aşamasında lazım olacaktı

fakat, kesinlikle fason olarak imal ettirip o şekilde yapmanı öneririm.
fason kestireceğim ama internette baktığım yerler pek güven vermiyor cnc fason kesim deyince hep reklamcılar çıkıyor birde aluları almış bulunduk malzemeli birşekilde işleyen yer bulabilirsem tekrar malzemeleri gönder işlensin gelsin derdiyle uğraşmazdık.

alttaki arabayı daha da aşağı indireceksin.
hatta spindle ın o çizdiğim kırmızı montaj vida yerlerinin ortasındaki deliğe kadar yakın olmalı
alttak arabalar için aslında 5 cm aşağıda vida yerleri açmıştım arabayı oraya çektiğimde esneme dahada azalıyor ama sonlanmıyor şimdi alt arabayı en alt kısma indireceğim birde destek yapacağım bakalım olacakmı

L şeklinde bir parça da takabilirsin
esneme yönüne L nin sırtını verirsen esnemez

makine yada kalıp imalatı yapan yerlere gitmen lazım.. çoğu taşlamacı, kalıpcı ve pantografçı, internet sitesi bile yok. izmirdeysen 1. sanayide var öyle yerler tabelalarında Cnc Fason Kesim işleme taşlama bilmemne felan yazıyor. bulunduğun yerde sanayiye gitmen gerekiyor. :(

Yine bir hezimet daha bu seferki sorun usb çoklayıcıdan kaynaklandı sanırım herşey güzel ilerliyor derken usb kart takılı değil uyarısı ile durdu makaina.
3.175 mm uç decir 6000 paso 0.2 hız 50 ile başladım 150 ye kadar çıkarmıştım. Durduktan sonra tekrar çalıştırdım ama kayma oldu sanırım aynı yoldan gitmedi bu arada 2.5 mm inmişti tekrara başlattığımda aynı yoldan gitmediği için 2.5 mmlik kısımda 3- 4 cm ilerledi kesmede sorun yoktu bir uç daha kırmayalım diye durdurdum hemen.

Yine bir hezimet daha bu seferki sorun usb çoklayıcıdan kaynaklandı sanırım herşey güzel ilerliyor derken usb kart takılı değil uyarısı ile durdu makaina.
3.175 mm uç decir 6000 paso 0.2 hız 50 ile başladım 150 ye kadar çıkarmıştım. Durduktan sonra tekrar çalıştırdım ama kayma oldu sanırım aynı yoldan gitmedi bu arada 2.5 mm inmişti tekrara başlattığımda aynı yoldan gitmediği için 2.5 mmlik kısımda 3- 4 cm ilerledi kesmede sorun yoktu bir uç daha kırmayalım diye durdurdum hemen.
İyi akşamlar
Benim alüminyum denemelerimde kalıpçı taşlama ile tam gaz 1000feedrate ile 0,25 dalma ile soğutma içinde bor yağı veya wd40 kullanıyorum çok iyi işler çıkıyor.
f68f9f9a0325dc66508083cf6499eb37.webp

1a9f0e633820f25593e871c8d505a003.webp

bence feedrate artır istersen.

Benim z ekseni tamamen hatalı, çok esnediği için ilerlemeyi min. tutuyorum birde uçları tam tanımadığımdan biraz tedbirli olayım dedim aliexpresten aldığım uçlar birde richontolls tan aldığım uçlarda vardı ama onlar çok daha zayıf kalıyor sadece ahşapta kullanılır diye tahmin ediyorum

Bende uçları richontools'dan aliyorum. 5mm 2agızli hss uc ile kestim fotografdaki malzemeleri. Bende ucları ahsap icin saniyordum alüminyumda gayet başarılı. Kesim işlemi tamamiyle uygun hiz ve dalma ile alakalı benim makinedada esneme var. Dalışda bunu cok rahat farkediyorum. Kesim yapa yapa insan aşina oluyor

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende de richon dan alınma 3.175mm 4 bıçaklı bir uç var hss
aluminyumda iyi iş çıkarıyor denemenizi tavsiye ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler