Yeni CNC'nin zamanı geldi

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1461864681.849193.jpg
yalnış anlaşılmasın bir firmadan basit bir kablo arızasında dolayı hurda vaziyette aldığım tezgah ben sadece güzelim servolari ve lnc kontrolü söküp mach 3 lü step motora çevirdim :(

Evet ben de monitörlü paneli gözüm ısırdı, bir ara eskilerde kağıt üstünde çizittirdim dinlendiğim gibi fikirlerim de mi yürüyor yoksa :D arkadaşın kaçındığı da bu olsa gerek.
Benim en az 5-6 yıl önce pc case modding ile uğraştığım zamanlardan kalma ...lcd tauch screen bu arada şşşt yanlış olmasın...

Merhaba, benim bir masaüstü tornam ve birde frezem var. Burayı takip etmemin sebebi bunları cnc ye çevirebilirmiyim diye oldu. Başlamadan önce, başladığımda ve en nihayetinde bitirebilirsem beni nelerin beklediğini öğrenmek istedim. Eğer görseller olmasa yapılanları yazıyla anlamak çok zor olacaktı. Şu an konu hakkında sizlerin özellikle görsel paylaşımlarınız sayesinde çok bilgi sahibi oldum. Bana göre görseller yazıdan çok daha fazlasını anlatıyor. Yardımsever paylaşımlarınıza duyarsız kalamayıp ara sıra katıldım da.
Saygılarımla.
Tornayla frezenin modelleri ne? Benim bu güne kadar tüm okuduklarımdan öğrendiğim şey manuel torna ve frezenin CNC çevrimine değmediği. Çünkü çok fazla parça değiliyor ve boşa çıkıyor. Yazık oluyor makinelere. Özellikle tornada neredeyse sadece yatak ve spindle kalıyor. Gerisi çıkıyor. Bana göre en mantıklısı biraz daha fazla uğraşıyla sıfırdan yapmak.

Mach3 için @KAYSERİ dokunmatik ekranlı bir cihaz almıştı. AKZ250'ye geçeceğime göre ben de öyle bir şey düşünebilirim.

Bu arada gaza geldim. Mach4'ü bir süre sonra satın alabilirim. Bu yüzden AKZ250'nin Mach4 desteğinin çıkmasını bekliyorum (çıkacak mı hiç bilmiyorum gerçi).

Mach3 için @KAYSERİ dokunmatik ekranlı bir cihaz almıştı. AKZ250'ye geçeceğime göre ben de öyle bir şey düşünebilirim.

Bu arada gaza geldim. Mach4'ü bir süre sonra satın alabilirim. Bu yüzden AKZ250'nin Mach4 desteğinin çıkmasını bekliyorum (çıkacak mı hiç bilmiyorum gerçi).

Muhtemelen çıkacaktır abi mach4 desteği. Henüz kullanıma geçemedim ama daha performanslı kullanabilmek için screen set tasarlamak şart. O işten anlamadığım için yapamadım screen set işini :(

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri