Yeni CNC'nin zamanı geldi

https://grabcad.com/library/moodecor-cnc-1

Hepsi çok başarılı ama özellikle bu makine çok şık görünüyor.

Tornayla frezenin modelleri ne? Benim bu güne kadar tüm okuduklarımdan öğrendiğim şey manuel torna ve frezenin CNC çevrimine değmediği. Çünkü çok fazla parça değiliyor ve boşa çıkıyor. Yazık oluyor makinelere. Özellikle tornada neredeyse sadece yatak ve spindle kalıyor. Gerisi çıkıyor. Bana göre en mantıklısı biraz daha fazla uğraşıyla sıfırdan yapmak.

Selam, torna optimum 240 x 500 g vario, freze optimum bf20 vario. Bunları Cnc ye çevirmemek için bir kaç nedenim oluştu. 1_ Solid Works gibi bir çizim programını hiç kullanmadım. 2_Mach3 gibi bir programın çok incik boncuk detayı olması. 3_Torna ve frezede ki vidalı millerin vs değiştirmesi gerektiği. 4_Ortaya çıkacak cnc makinada manuel çalışamayacak olmam gibi.
Sizlerin paylaşımlarınızı okudukça bunları öğrendim. Zaten sizin de öneriniz "yazık oluyor" şeklinde. Mevcut hallerini korumaya devam.
Kim bilir belki ilerde cesaretimi toplar ufak tefek bir cnc yaparım. Şu an biraz uzak geliyor.
İlginize teşekkür ederim.

solid'de çizmedim ama size step yada iges olarak uploadlayabilirim. güncelleyince hemen dönüş yapıcam.

en azından ölçüleri çıkarabilirsiniz. işe yarayabilir. şahin rulmandaki bazı hatalı araçlarında düzeltmelerini yaptım. işe yarayabilir.

Kullandığınız prog. farklı kaydet, x_t parasolid olarak kaydederseniz birçok arkadaş kendi programlarında açabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri