xlpe kablo tamiri

borakaan

Üye
Arkadaşlar merhaba çalıştığım işyerinde kazı yapılırken xlpe kablonun dış izole kısmı zarar görmüş.Bunun tamiri için ne önerirsiniz?Kablonun izolasyonunda ve bakır örgüsünde herhangi bir problem yok. Geçici olarak kaucuk bantla çözüm buldum ama kalıcı olarak ne önerirsiniz.Racyhem'in fermuarlı tip kablo yamaları olduğunu duydum bu yeterli olurmu bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ısı büzüşmeli ekmufları ile yapmayı tavsiye ederim.

piyasadan zedelenen kablonun kesitine uygun mukaron alıp havya ile ısıtmayı dene

Bakır örgü zedelenmemiş, sadece dış kılıf zedelenmiş ise, basettiğiniz fermuarlı tip kablo kılıfı ile tamir edebilirsiniz. Ama kablonun enerjisini keserek tabii...

Ürün kataluğu için tıklayın.

calıstıgım ılcede carsı hattını besleyen uzerınde 5 tane trafo olan kabloyu kepce sıyırmıstı aynı senınkı gıbı kavucuk bant gecıp uzerınıde hafıfce protolın dokerek dondurup gomduk oldugu yere 4 senedır sorunsuz calısıyor .

yırtık bölüme protolin dök sorunsuz çalışacaktır kablo kalınlığından daha kalın bir plastik boruyu yarıp kabloya geçir ve kablo ek malzemesi ile doldur tabi boşlukları kapat üstten yeteri kadar delik bırak
hiç bir sorun olmaz

m 23 bantlada tamir edebilirsin eskiden kablo tamirleri m 23 yapılırdı bir kabloya 3 adet m23 sarardık gayette sağlıklığdı

Linkte görmüş olduğunuz bant ile güzelce sarın hiç birşey olmaz...
Not:Bandı sündürerek boyunu yaklaşık 1,5 - 2 katı uzatarak kullanınız..

ERİYEN BANT (ithal) Dijitaldepo

Son düzenleme:
Daha önce xlpe kablo ekini yapmış bir elektrik usta veya firmasını çağırın.

kardeşş eriyen banla sarınız her kat 7Kv ta dayanır.HESAPLA VE PROTOLİN dökersin ömürlük olur.....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri