vinç kumandası

selam teknikeleman
burada ters zaman rölesi kullanarak yapabilirsin bu zaman rölesini hızlı botonuna bağlarsan butona bastıgında enerjilenir elini butondan çektiğinde enerji kesildikten sonra saymaya başlar ve 3 sn sonra kapatır

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet ters zaman rölesi kullanarak halledebilirsin

arkadaşım senin problemini çok iyi anlıyorum..
bunu çözmek için pnomatik zaman rolesi yeterli olacaktır..

ancak
bu promlemin en güzel çözümü hızlı iken butonu birden çekseniz de önce yavaş çalışıp 3 saniye sonra durması olacaktır..
böylece vinciniz hızlı iken durduğunda oluşabilecek mekanik problemlerden kurtulmuş olursunuz..
şayet istanbuldaysanız size her türlü yardım edebilirim..
vinçler konusunda bayağı tecrübem vardır..
en son 100 tonluk bir köprü vincini bir tersaneye kurduk...

zeyal kardeşim benim sorunumu en doğru anlayan oldu.ama ben ankarada yım üstadım.
eğer proje gibi bir durum paylaşabilirsen bende bu dertten kurtulurum herkes de bilgi sahibi olur
şimdiden ilgine teşekkür ederim

pek çözülmüş sayılmaz kardeş mantığı zaten biliyorum ama pratikte uygulayamıyorum.
onun için proje istedim ama halen bulamadım.

Teknikelaman 2 Herşeyi biliyorm diyorsun ama sorunu çözemiyorsun yazılan cevaplara
ne ilgisi var bunların diyorsun birde üstelik projesi vardı çarpamadım diyorsun.
Burası bir paylaşım sitesi herkes istediğini yazar sen beğinin veya beğinmen o senin işin.

1- istediğin butandan elini çekince 5 saniye sonra motorun durması Bunu arkadaşlar açıklamış zaman rolesi korsun .ama bu senin sorununu çözmez çünkü motor zaman rolesi koysanda koymasanda aynı devirde durur.

2- sen motorun yavaş durmasını isteyorsan bunun çeşitli yoları var Freni yumuşak ayarlamak. Dinamik frenle yaparak durdurmak Fren sistemini gecikmeli brakmak. veya
sürücü kulanmak.

3- Bu yazdıklarım vinçin her motorunda kulanılmaz Yük altında çalışan kanca ve bom motorları nın frenleri gecikme veya yumuşak fren ayarı yapılmaz

telemekanik vinç kumandası ve invertör ile çok rahat yapabilirsin her iki yöne alçak hız ve yüksek hız olarak.

ah be ahnur kardeşim hazırcevap bir kardeşimsin ama anlamayacak kadar kalınsın
ben problemin çözülmediğini yada söylenenlerin yanlış olduğunu bahsetmedimki
1) benim olayım dahlender motorlu bir sistem deyil
2) mesele vincin fren ayarıyla oynayarak deyil hızlıdan elini çektiğinde 3-5 sn yavaş devirde çalışıp durmasıyla çözülmesi
3) Asla unutma vinç sistemlerinde dinamik frenleme yapmak senin gibi zekilerin düşüncesi olmamalı
AYRICADA HİÇ UNUTMA !!!!
4) Mesele yapmak deyil kardeeeş bütün mesele insanlarada faydalı olabilmek.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri