Villalarda akıllı sistemler ve otomasyon

Programlar msn aracılığı ile değil de insanlarla forma yazılarak ekleyerek yani devreler paylaşım felan

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar tam olarak yapmak istediğim şeyi anlatmış arkadaş ilk mesajda.
Bu konuda hangi sistem nasıl kurulur?
Ne gibi malzemeler gereklidir?
Yazılım ve arayüz için neler gereklidir?
bu gibi konularda bana yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim. Teşekkürler.

Konunun amacını tam olarak anlamadım bilgi vermek amacıyla mı açılmış bilgi istemek amacıyla mı açılmış belli değil :D

yerli üretim yapan firmayı canı gönülden tebrik ediyorum ama işte aması var x10 çok eski ve artık neredeyse hiç kullanılmayan bir teknoloji , standart mevcut elektrik hattı yani 220 volt üzerinden farklı bir frekans kullanarak haberleşir distorsiyon problemi vardır , coupler kullanılması gerekli ....vb bir çok dezavantajı var benim fikrim üretim yapılacsa modern bir teknoloji ve protokol kullanılarak yapılması yerinde olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri