VFR YARDIM

dehaservis

Üye
öncelikle herkeze iyi çalışmalar...
Mitsubishi City Multi Cihazı 6600: Adres Tekrarı Hatası veriyor sanırsam adres ayarları karışmış adres ayarı nasıl oluyor yardımlarınızı bekliyorum...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
O kadar Kişi Baktı Yokmu Yardımcı Olacak Bi Usta

adresleme profesyonel işidir. ve profesyonelce yapılması gerekir. (bahsettiğim durum ustalıkla ilgili değil)

öncelikle herkeze iyi çalışmalar...
Mitsubishi City Multi Cihazı 6600: Adres Tekrarı Hatası veriyor sanırsam adres ayarları karışmış adres ayarı nasıl oluyor yardımlarınızı bekliyorum...

merhaba..adresleme demek iç üniteleri dış üniteye tanıtmak demek. bunun için kontrol kartından teker teker tanıtma yapmalısın. kodlama değişebilir. mesela birinci iç ünite için a001 veya c 001 kodu başlangıç kodu olur sonra adete göre bu işlemi tekrarlarsın. a002 ,a003 gibi..prensip olarak böyle..adres tekrarı hatası aynı kod iki kere yazılmış,olmayan bir ünite için yazılmış(mesela içerde 12 tane iç ünite vardır 12 den fazla kodlama yapılmıştır. 13 mesela ama 13. iç ünite yok)olabilir yada sinyal hattında bir perblem vardır iletişim yapamaz hata verir. yada sinyal hattının içi üniteye bağlanan kısmına bak kablo bağlantı hatası ,temas,çıkma varmı ,bunlar olabilir.
zor ve dikkat isteyen bir iştir.
kolay gelsin.

bizim su an yaptığımız yerde tüm vrf lerin enerji kablolarını çektik bağladık

sinyan kabloları çekildi bağlandı

dış ünüteler gruplandı kabloları çekildi ve bağlandı

otomasyon sisteminin tüm kabloları çekildi ve bağlandı

sistemde 6 kat toplamda 213 adet vrf var biz vrv diyoruz ama onunda sebebini bilmiyoz

senin cevabına adam geldi bilgisayarını açtı 10 15 dakika sonra topladı tamam hayırlı olsun dedi

kalanını sen düşün

merhaba..

vrv :-variable refrigerant volume: değişken soğutucu hacimli sistem (daikin kullanır ve patentlidir)
vrf :-variable refrigerant flow : değişken soğutucu akışlı sistem
aralarında hiçbir fark yok.

"senin cevabına adam geldi bilgisayarını açtı 10 15 dakika sonra topladı tamam hayırlı olsun dedi

kalanını sen düşün" ?!

derken ne demek istediniz anlamadım.

sorulan soru programla alakalı bu işi tecrubem var çok iyi ustayım diyen adam yapamaz tamamen yazıl ile alakalı yani uğraşma senin geünlerce uğraştığın konu ile ilgili adam gelecek 5 dakka ayarlıcak gidecek

ayrıca bu gün bu sorunu arçelik ten arkadaslara sordum bunu söyleyen yetkili servis uğraşılmıyo abi bizde müh. çarıyoz dedi sorun dan başka sorunlar da türüyor diyor

gerisini sen düşün gözün kesiyorsa uğraş bana kalırsa bileni çağırırım sorunu çözerim çünkü benim bilgim yetmiwz bu işe seninki yeterse o da senin bilgin senin emeğin bize kolay gelsin demek düşer

bizim su an yaptığımız yerde tüm vrf lerin enerji kablolarını çektik bağladık

sinyan kabloları çekildi bağlandı

dış ünüteler gruplandı kabloları çekildi ve bağlandı

otomasyon sisteminin tüm kabloları çekildi ve bağlandı

sistemde 6 kat toplamda 213 adet vrf var biz vrv diyoruz ama onunda sebebini bilmiyoz

senin cevabına adam geldi bilgisayarını açtı 10 15 dakika sonra topladı tamam hayırlı olsun dedi

kalanını sen düşün

VRV Daikin'in Çıkardığı birşey aslında...

Normalde Adı VRF 'dir...

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri