X5 kombi sayaçtan süzme saat yaptım yardim lazim.

Madem masraf cıkarmakdan, laf işitmekden çekınıyorsun. 1 adet akım trafosu al, endekssonucunu 3 le çarp.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çalıştırdığıniz cihaz 3 fazlı ise noturu bağlamanıza gerek yok
Üstat umarım musatisindir dün bu şekilde bir pano oluşturdum faz girişi Altan verdim üsten makinaya gidiyor x5 kombi sayaç akım trafosu bağlantılı Sema ile yaptım fakat akım trafosunda faz yönü fark ediyormu acaba sonunda geçen akımı görüyor fark etmiyordur umarım. Çünkü ben ile mesajımdaki direk bağlantı ile bağlamıştim 1.8.0 daki tüketim öyle çok hızlıydı fakat bu şekilde çok yavaş oldu akım trafolarinda sorunmu vardır sayaç üzerinden problemi göre bilirmiyim kafam karıştı iyice
Multimetre bağlanırmı acaba bu sisteme akım trafoları kontrol etmek için

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230204_204522_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230204_204522_WhatsApp.jpg
    194.1 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Şimdi 1.8.0 daki okuduğunuz değeri 25 ile çarparak gerçek tüketim değerini bulacaksınız.

Sizin sayaç çift yönlü sayaç galiba. Akım trafosunu ters bağlarsanız ölçümler yanlış olabilir. Sayacın 2.8.0 hanesi değer kaydediyor mu?
Sayacın 1.8.1, 1.8.2 ve 1.8.3 değerlerini kontrol edin. Hepsinde artış gözlüyorsanız bağlantıda sıkıntı yoktur.

Üstat umarım musatisindir dün bu şekilde bir pano oluşturdum faz girişi Altan verdim üsten makinaya gidiyor x5 kombi sayaç akım trafosu bağlantılı Sema ile yaptım fakat akım trafosunda faz yönü fark ediyormu acaba sonunda geçen akımı görüyor fark etmiyordur umarım. Çünkü ben ile mesajımdaki direk bağlantı ile bağlamıştim 1.8.0 daki tüketim öyle çok hızlıydı fakat bu şekilde çok yavaş oldu akım trafolarinda sorunmu vardır sayaç üzerinden problemi göre bilirmiyim kafam karıştı iyice
Multimetre bağlanırmı acaba bu sisteme akım trafoları kontrol etmek için

Akım trafosu koyduğun zaman kW değerini küçülttugun için düşük yazar carpanla çarparak gerçek değerini buluruz. Akım trafosu faz yönü değilde polarite ucu önemlidir. Akımın yönüne göre iki uçtan biri canlı uç diğeri dönüş ucu (topraklı olan) ters olması sayacta uyarı ledini yakar ekranda,ama ölçüm hatası olmaz sayaç yine doğru ölçüm yapar.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Birde bu sayaca multimetre bağlasam fakat aynı akım trafosundan bir sorun okurmu l1 voltunda anlık düşme oluyor gibi geldi bana ilk açtığım da -L1 olarak - yanıp sönüyor 3 4 dk bekleyince düzeliyor bu sorun. Memleketimize geçmiş olsun hayatını kaybeden vatandaşlarımızın başı sağ olsun Allah yar ve yardımcımız olsun.. bölgeye yardımcı olmayı unutmayalım Allah tekrarını yaşatmasın çok üzgünüz.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri