X5 kombi sayaçtan süzme saat yaptım yardim lazim.

Tamam Hocam

Valla hocam bildiğimden değil bana elektirikci bi abim söyledi kombi sayaç al dedi internetten bunu aldım 125/5A alsam sıkıntı olurmu ya da 400/5 A
O arkadaş akım trafosuyla kullanacağınızı düşünmüştür muhtemelen. Forumdaki arkadaşların önerilerini dikkate alın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İlave not :
Sayac akım trafosu ucla
rını girdiğin termınalde , köprü varsa (eskı mekanık sayaclarda olur,) onu sök. oradan akım trafosunun baglı oldugu faz dan baglantı yap.
Hocam sayaçı daha önce almıştım direk bağlantı semasindaki gibi N olmadan bağladım fakat 5A çalışıyormuş böyle şimdi akım trafosu çıktı ekstra dan. Şuanda pişmanlık içerisindeyim. Resimdeki trafoda 3 adet alıyorum Uygunmudur acaba.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230130_122916_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20230130_122916_sahibindencom.jpg
    67.6 KB · Görüntüleme: 12
Ben bu ürünleri satın aldım onların elektirikcisi sorun olmaz demiş Şimdi meselem bu şekilde bağlayınca N kullanacakmıyım tezgahim 3 farz 380v Daha önce direk bağlantıda N kullandım ve yüksek akım uyarısı verdi. Bağlantı şeması olarak bana yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri