Sigma 48 binlik klima dış ünite fanı kitlenmesi

Klima3825

Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler forumda yeniyim geçenlerde SİGMA 48 binlik Salon tipi klima montajı yaptım 1 ay sonra dış ünite fanı sesli çalışmaya başladı sonra da kitlendi şimdi hiç dönmüyor ama klima ısıtma soğutma yapıyor buna anlam veremedim
1 dış ünite fan motoru değişimi nasıl yapılır
2 dış ünite fanı olmadan nasıl ısıtma soğutma yapıyor cihaz
3 arada H5 arıza kodunu gösteriyor sonra kendi devreye giriyor..
Konuya dair değerli yardımlarınızı bekliyorum..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
rulman kilitlemiştir başta ses yaptıysa sigortası varsa atmıştır vs. en başta ısıtma yada soğutma yapar zaten ama yeterince ısındıktan sonra yada soğuduktan sonra işlevde performans düşüklüğü olacaktır.

rulman kilitlemiştir başta ses yaptıysa sigortası varsa atmıştır vs. en başta ısıtma yada soğutma yapar zaten ama yeterince ısındıktan sonra yada soğuduktan sonra işlevde performans düşüklüğü olacaktır.
Rulman kitlenmiş derken hocam yani fan motoru kitlendi değişim mi lazım acaba

Rulman kitlenmiş derken hocam yani fan motoru kitlendi değişim mi lazım acaba
kontrol, ölçüm yapılması gerekir lafla olacak iş değil. en azından elle döndürün dönüyor mu fan enerjileniyor mu sigorta var mı hiç bilmeyen adamın yapacağı iş değil.

Cevap için teşekkür ederim ama üstte yazdığımı detaylı okusaydınız keşke fan kitlenmiş dönmüyor hocam.. Sigorta attırma yok..

Arkadaşlar herkese iyi günler forumda yeniyim geçenlerde SİGMA 48 binlik Salon tipi klima montajı yaptım 1 ay sonra dış ünite fanı sesli çalışmaya başladı sonra da kitlendi şimdi hiç dönmüyor ama klima ısıtma soğutma yapıyor buna anlam veremedim
1 dış ünite fan motoru değişimi nasıl yapılır
2 dış ünite fanı olmadan nasıl ısıtma soğutma yapıyor cihaz
3 arada H5 arıza kodunu gösteriyor sonra kendi devreye giriyor..
Konuya dair değerli yardımlarınızı bekliyorum..

En temel ve kısa anlaşılır cevaplarsanız,

1- fan motorunun aynısını parçasından temin edilir. Ust saç ve on panjur sökülür eski fan orta kaideye montelidir. Eski fam ve motor sökülür. Fan yeni motora takılır. Söküm sırasına göre geri montajı tamamlanır.

Elektrik kablolari da soketlidir. Yan tarafta terminal kısmında. Onlarda sokulup aynen takılır.

2 dış ünite fani çalışmadan cihaz ısıtma yapar. Bunda sorun yok ama cihaz kapasitesinde yapmaz düşük kapasitede yapar. Uzun süre calisir ise kompresore likit gelir ve ariza oluşur.

Ayni cihaz soğutma konumunda uzun süre calismaz yüksek basınca çalıştığı için bir süre sonra ya kompresor termik atar yada varsa yüksek basınç arızası ile durur.

3- h5 arizasina cihazin manualinden bakmak lazim ancak muhtemelen yüksek basınç yada basınç arızası olabilir.

En temel ve kısa anlaşılır cevaplarsanız,

1- fan motorunun aynısını parçasından temin edilir. Ust saç ve on panjur sökülür eski fan orta kaideye montelidir. Eski fam ve motor sökülür. Fan yeni motora takılır. Söküm sırasına göre geri montajı tamamlanır.

Elektrik kablolari da soketlidir. Yan tarafta terminal kısmında. Onlarda sokulup aynen takılır.

2 dış ünite fani çalışmadan cihaz ısıtma yapar. Bunda sorun yok ama cihaz kapasitesinde yapmaz düşük kapasitede yapar. Uzun süre calisir ise kompresore likit gelir ve ariza oluşur.

Ayni cihaz soğutma konumunda uzun süre calismaz yüksek basınca çalıştığı için bir süre sonra ya kompresor termik atar yada varsa yüksek basınç arızası ile durur.

3- h5 arizasina cihazin manualinden bakmak lazim ancak muhtemelen yüksek basınç yada basınç arızası olabilir.
Geç yazdım kusura bakmayın cevap çok yardımcı oldu gerçekten işinize hakimsiniz hocam çok teşekkür ederim..
Bi sorum daha olacak acaba buna da yanıt var mıdır beko klima akıllı kumandayı görmüyor ne kadar kod denedim ise olmadı BEKO klimaların ayrıca bir kodu var mı acaba yada farklı üretici kodları ile mi çalışıyor..

Malesef akıllı kumandalsr hakkında hiç tecrübem yok. O konuda bilgi sahibi değilim.

Kolay gelsin.

arcelik.com.tr/destek/isitma-sogutma-ve-enerji/klima/klimanin-uzaktan-kumandasi-calismiyor .

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri