USB'den 12 volt alınır mı? USB kaç volt verir?

bence USB portundan sakın bişey çalıştırma her ne kadar portların aşırı akım koruması olsa bile kısa devre halinde cipte sorun oluyor ve flash bellegi bile tanımıyor bu sefer.en güzeli ne çalıştıracaksan adaptör al 5 tl ye inan daha ucuza gelir

kes,nlikle katılıyorum.Son zamanlarda usb den çalışan lamba , vantilator tarzı bişiler çıktı.Oldu fazla akım çekti..at laptop 'u çöpe....usb den hiç bir şey çalıştırma...

pc ninin içine kablo tak + - 12 volt al en iyisi bu

vallahi ben 5 volt verir diye biliyom ama herkes ayrı bişey diyo :confused: ama ben ölçü aletiyle ölçtüm 5 v veriyo :D

usb 5 volt verir power supyleyden 12 volt alabilirsin

carpit arkadaşın dediği gibi usb 5 V veriyor bunu ölçüm yapınca da görebilirsin.12 v güç kaynağından alabilirsin

Usb'ler 5 volt verir.Senin güç gereksinimlerin nedir acaba? 12 V kaç mA gerekli.Akım ihtiyacın az ise gerilim katlayıcı devreleri kullanabilirsin.Ama forumda arkadaşlarında dediği gibi usb'den bişi çalıştırmamak en iyisi.Kaş yapayım derken göz çıkartabilirsin...

doruk arkadaşıma katılıyorum anakart arızası ile canın sıkılacagına git 5 tl ver al rahat ol hem digerleri boş mu boşaltalım mı diye derdin olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri