Trafo İmalat Fabrika Gezisi

emeginize sağlık çok faydalı bence yanlız benim şöyle bir sorunum var tarfo ag tarafı kesik olmasına ramen sayaç kapasitif yazıyor bir türlü baş edemedim yardımlarınız bekliyorum saygılar
not= sayaç og den ölçüm yapıyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çok sağolun bir öğretmen olarak endüstriyel elektrik sistemleri dersinde çok işime yarıyacak

sn:cmevlut

Uyarınız için çok teşekkür ederim sizin bildiğiniz doğru ama ben bir an önce sizlerle paylaşmak istediğim bir konu olduğundan aceleyle yanlış yazmışım. Hatam için herkezden özür diliyorum sizede bu dikkatiniz için +pop veriyorum tekrar teşekkürler.
Yanlışlıklar düzeltilmiştir

Burçin beyin belirttiği şekiller doğrudur aslında AG tarafındaki çıkışlar bara pabuçlarıyla olur çünkü akım çok fazladır. yani Burçin Bey sizin yazdığınız sekonder tabiri doğrudur.
Sn cmevlut bey karıştırdı galiba

çok çok teşekkürler
bu resimleri görünce eksiğimizn n kadar çooook olduğunu birkez daha gördüm.
çok çalışmamız lazım çoook
teşekkürler emeğin için

Ben bir Elektrik mühendisiyim, ama bu kadar ayrıntılı foto ilk defa karşılaşıyorum.

Çok teşekkürler

ayrıca şunu da belirteyim ki yüksek gerilim sargıları dışta olur ve de ikinci resimde çıkan kademe uçları da yüksek gerilim tarafı yani primer olduğunu iyice gösteriyor zaten

emeginize saglık çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler

___

tedaşa o.g kablolarınızsdan dolayı kapastif yuk yaratıp yaratmadıgını olçturmenız lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
sn:cmevlut

Uyarınız için çok teşekkür ederim sizin bildiğiniz doğru ama ben bir an önce sizlerle paylaşmak istediğim bir konu olduğundan aceleyle yanlış yazmışım. Hatam için herkezden özür diliyorum sizede bu dikkatiniz için +pop veriyorum tekrar teşekkürler.
Yanlışlıklar düzeltilmiştir

aslında Burçin bey bana göre sizin ilk iki resimdeki kodlama yazım doğru. Sondaki resimlerde hatalı diye düşünüyorum. çünkü bu tip trafolarda kademe şalteri primer sargı tarafında oluyor. Teşekkürler.

çok güzel bilgiler.benim bi sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.kurulacak olan bi tesiste trafo nasıl seçilir.yani kurulu güç belli olduktan sonra trafo kaç KVA Olacağını nasıl buluruz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri