toprak nötür

slm arkadaşlar ben van da jandarmada teknisyenim bizim karakollardaki telsizler nötür ve topraklama arası 3 v. tan yüksek olduğu için sisteme zarar veriyor nötürü ve topraklamayı ayrı ayrı topraklıyorum yinede fark 8-12 v arası oluyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz yani telsizleri korumak için

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm arkadaşlar ben van da jandarmada teknisyenim bizim karakollardaki telsizler nötür ve topraklama arası 3 v. tan yüksek olduğu için sisteme zarar veriyor nötürü ve topraklamayı ayrı ayrı topraklıyorum yinede fark 8-12 v arası oluyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz yani telsizleri korumak için

eş potansiyel bara kullanmalısın. Böylece potansiyel farkı sıfır yaparsın.

Merhaba,

engineer29 arkadaşımızın dediği gibi eş potansiyel bara kullanırsanız, toprakla nötrü birleştirirseniz potansiyel farkı kalmayacağından sorununuz çözülecektir.

Yıldırımdan korunma cihazınız varsa, bu durumda Parafudr kulllanmanızda gerekecektir.

Saygılar...

Tabii arkadaşların dediklerini yaparsan , artı olarak ... Sistemde Yangın korumalı TMŞ ve K.A.R. si varsa onlardan önce yapmalısın...

kesinlike toprakla nötr birleştirilmemeli....yani sıfırlama yapılmamalı...telsiz sistemlerini kurtarırsın ama bilgisayara zarar verirsin....benden söylemesi...

birde nötr kablosunu kalınlaştır öle dene bence sorun cözülecek

kesınlıkle topraklamada sıfırlama yapma işletmeye zarar verırsın ayrıca topraklayı en ıyı sekılde yapman ıcın bı kac cubuk veya daha fazla levha baglayıp topraga komur dokup sıstemı guclendırıp sorununu cozebılırsın

Arkadaşım sen en iyisi topraklama direncini düşür topraklamanı yeniden gözden geçir

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri