Toprak hattinda nötr var !

ölçümleri yazın !!!
faz toprak
faz nötr
nötr toprak ( avometre kademe ayarı yapın )

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar;faz kaçağı yok lakin nötr'de gerilim var ki bu olmasi gereken.Faz-toprak hattinda da ayni gerilim var avometre ölçümü sonucu...
Faz kaçağı yok yani.Demem o ki;toprak-faz =Nötr-faz gerilimi ayni ilk başta tedirgin oldum araştırdım sanirim bu normal durum ? Ilginize teşekkürler...

niyet okumaya gerek yok arkadaşımız faz-nötr ile faz-toprak arasında gerilim ölçmüş tedirgin olmuş.

yanlış alarm.

Arkadaşlar;faz kaçağı yok lakin nötr'de gerilim var ki bu olmasi gereken.Faz-toprak hattinda da ayni gerilim var avometre ölçümü sonucu...
Faz kaçağı yok yani.Demem o ki;toprak-faz =Nötr-faz gerilimi ayni ilk başta tedirgin oldum araştırdım sanirim bu normal durum ? Ilginize teşekkürler...
bina içinde bir elektrikçi arkadaş yüksek watt çeken bir cihaz için sıfırlama işlemi yapmış.
Toprak hattı kuvvetli olmadığı için de toprak faz arası voltaj görünüyor.
Yapmanız gerek şey binada oturan ev sahiplerinin yüksek watt lı cihazlarının bağlantılarını kontrol etmelisiniz.
yok eğer ki bunu bulamam diyorsanız.
Topraklama hattını güçlendiriniz.
Kolay gelsin.

bina içinde bir elektrikçi arkadaş yüksek watt çeken bir cihaz için sıfırlama işlemi yapmış.
Toprak hattı kuvvetli olmadığı için de toprak faz arası voltaj görünüyor.
Yapmanız gerek şey binada oturan ev sahiplerinin yüksek watt lı cihazlarının bağlantılarını kontrol etmelisiniz.
yok eğer ki bunu bulamam diyorsanız.
Topraklama hattını güçlendiriniz.
Kolay gelsin.

faz ile toprak arasında gerilim okunması gerçekten enteresan :confused:

faz ile toprak arasında gerilim okunması gerçekten enteresan :confused:
Aslında ilk karşılaştığımda bende enteresan bir durum olarak gördüm.
Yüksek watt çeken bir cihaz sürekli sigorta atıyorsa. bizim uyanık elektrikçiler eksi bağlantıyı toprak hattı ile birleştiriyorlar. Mesele bundan ibaret yani.

faz toprak 220 v
faz nötr 220 v
nötr toprak 00,1 - 2,00 arası normal
ise istenen değerler .

güzelyalılı diye terk-i diyar eden bi üyemiz vardı. üslubunuz ona ne kadar benziyor. alternatif akımda artıdan bahsetme, güç değil watt, akım değil amper falan...
Konu çok enteresan bir konu?
Benim başımdan böyle bir olay geçti.
Çözmem iki günümü aldı
3 bilgisayar ekranı ve 3 tane de kamera kayıt cihazı yandı. hiç bir sorun yokmuş gibi görünüyordu.
anlık olarak cihazlar patlasa hemen sorunu çözerdim. Ancak sorun bir kaç saat sonra cihazların patlaması ile sonuçlanıyordu.
Yani başımdan geçen bir olay olmasa konuya müdahil olmazdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri