Toprak hattinda nötr var !

Tolgaç

Üye
Selamunaleykum arkadaşlar.2 katli binada faz-toprak ve faz-nötr arasi gerilim mevcut.Ne zamandan beri bu şekilde fikrim yok;3.kata tesisat yaptığım için farkettim durumu.
Fikirlerinizi bekliyorum,teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamunaleykum arkadaşlar.2 katli binada faz-toprak ve faz-nötr arasi gerilim mevcut.Ne zamandan beri bu şekilde fikrim yok;3.kata tesisat yaptığım için farkettim durumu.
Fikirlerinizi bekliyorum,teşekkürler...
Faz-Nötr arası gerilim var demişsiniz. Sanırım yanlışlıkla yazdınız. Durum zaten olması gerekendir.
Faz-Toprak arası gerilim de iyi bir topraklama sonucunda 220V civarı görülebilir.. Ki bu da olması gerekendir.

Notryo,toprak arasi demek istemiştir notre,toprak arasinda istenmez ya...

Takograf müşteryileri de böyledi...

Merhaba. Toprak-nötr arası avometreyle Ac ölçümde en fazla 1-3 volt (izin verilen üst tolerans) olabilir, ölçülen AC volt toprak-nötr arasında eğer daha fazlaysa nötr barasını kontrol ederek iyice sıkıştırmanız gerekir. Sanırım asıl merak edilerek sorulan kritik soru bu olmalıydı, ancak faz-nötr şeklinde yanlış olarak ifade edilmiş. Kolay gelsin.

Arkadaşlar;faz kaçağı yok lakin nötr'de gerilim var ki bu olmasi gereken.Faz-toprak hattinda da ayni gerilim var avometre ölçümü sonucu...
Faz kaçağı yok yani.Demem o ki;toprak-faz =Nötr-faz gerilimi ayni ilk başta tedirgin oldum araştırdım sanirim bu normal durum ? Ilginize teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri